Svadobná sezóna je v plnom prúde a ak sa vám práve do ruky dostala pozvánka na nejakú svadbu, je najvyšší čas poobzerať sa po štýlovou outfite. Či už milujete jednoduchosť, alebo extravaganciu, určite si vyberiete zo širokej ponuky aktuálnych trendov. 

Minimalistické kreácie

Nechajte počas oslavy lásky zažiariť v tylových šatách nevestu a ako svadobný hosť siahnite po jednoduchších, no stále trendy modeloch. Minimalistické strihy, jednoduché látky bez potlačí a vzorov sú aktuálnym hot trendom. Nosia sa šaty nad kolená, alebo v stále obľúbenej midi dĺžke. Vyhnite sa flitrom, brošniam a rôznym rušivým detailom. Naopak, vyberte si šaty, ktoré môžete neskôr vynosiť aj do práce, či na inú spoločenskú udalosť. 

Záhradná párty

Ak sa chystáte na svadbu v štýle záhradnej párty, upriamte pozornosť na jednoduchšie a kratšie šaty v neformálnom štýle. Práve na takejto svadbe sú vítané ľahké materiály ako je šifón, ľan a kvetinové motívy. Zvoliť môžete tiež transparentné látky, či nadýchané rukávy. Trendy sú stále aj šaty z madeiry, ktoré vďaka perforovaným detailom pôsobia zaujímavo a efektne. 

Spoločenská udalosť

Kedy zvoliť honosnú róbu, ak nie na takú udalosť, akou je svadba. Hoci sa do popredia dostáva minimalizmus, in sú stále dlhé spoločenské róby, ktoré z vás urobia skutočnú princeznú. Z materiálov prevláda šifón, tyl ale tiež lesklé materiály ako je satén i hodváb. Do popredia sa opäť dostávajú veselé farby ako oranžová, fuchsiová, či karmínovo červená.

V asymetrickom štýle

Asymetrické strihy kraľujú aktuálnym módnym trendom a inak tomu nie je ani pri spoločenských šatách. Rôzne prestrihy na šatách pôsobia rafinovane a pomocou nich viete vytvarovať aj svoju postavu. Vďaka správnym strihom tak dokážete potlačiť nedostatky a dostať do popredia to, čo práve chcete zdôrazniť. 

Detaily sú dôležité

Kým po minulé roky sa pri svadbách kladol dôraz na dlhé spoločenské róby, túto sezónu spoločenským udalostiam vládnu kratšie šaty, ale stále s puncom elegancie. Ten dotvárajú na šatách najmä detaily ako sú volány, puff rukávy, či flitre. Opäť nechýbajú na šatách ani 3D aplikácie, najmä florálne, i animálne motívy. 

Text: Michaela Miňová

Foto: unsplash.com, pinterest.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu