ADONXS bude v lete koncertovať na Szigete

0
516
sziget festival

Jeden z najväčších európskych festivalov  – Sziget – sa tento rok uskutoční od 10. do 15. augusta na ostrove Óbudai v širšom centre Budapešti.  Predstaví sa na ňom aj Adam Pavlovčin, známy aj pod umeleckým menom Adonxs. Jeho meno bude v line-upe popri hviezdach ako Billie Eilish, Imagine Dragons, David Guetta, Florence + the Machine,  Lorde, Macklemore či Niall Horan, Sam Fender, Foals, Bonobo a mnohých ďalších. Aj Česko bude mať na Szigete svojho zástupcu – bude ním popredná tvár českej rapovej scény Smack One.

Adonxs na Europe Stage

Náš Adam Pavlovčin – Adonxs – bude v maďarskom Szigete koncertovať 13. augusta. „Sziget je môj prvý medzinárodný festival takýchto veľkých rozmerov. Som nesmierne vďačný a nadšený, že môžem odohrať svoj celý hodinový set, v ktorom zaznejú všetky skladby z debutového albumu ‘Age of Adonxs’ ako aj ďalšie, zatiaľ nevydané novinky. Verím, že toto je prvý krôčik k európskemu publiku a nebude posledný,“ prezradil k vystúpeniu na Szigete Adonxs, ktorý sa fanúšikom z celého sveta predstaví na Europe stage. Na tomto pódiu Sziget prezentuje najväčšie hudobné talenty z celého sveta, ktoré majú šancu o pár rokov preraziť na svetovej či európskej hudobnej scéne. Tento rok spolu s Adonxsom budú na Europe stage koncertovať napríklad aj Amber Run, Stains The Canvas, Call Me Karizma, NOËP a mnohí ďalší.

Adonx na Szigete

Adonxs, ktorý je známy svojím hlbokým zamatovým hlasom a pódiovou extravaganciou, nedávno vydal sólový debut Age of Adonxs, sú na ňom aj úspešné single „Moving On“ a „Game“, ktoré boli najhranejšími skladbami slovenského interpreta v éteri. Popularita Adama Pavlovčina odštartovala víťazstvom v česko-slovenskej Superstar v roku 2021, on však nie je iba talentovaný spevák a skladateľ, výborne sa mu darí aj v modelingu, prezentuje sa aj ako profesionálny tanečník. Od víťazstva v Superstar získal aj ďalšie prestížne ceny a ocenenia – Domáci spevák roka, Domáci objav roka a druhé miesto so skladbou Moving On na cenách českého rádia Evropa 2 za rok 2022, vyhral tiež Hit roka Europa 2 so skladbou „Game“ v rámci Ruka Hore a časopis Forbes ho zaradil do zoznamu úspešných mladých ľudí pod 30.

Smack One na rapovom dropYarde

Raper a DJ Smack One sa počas svojho pôsobenia na hudobnej scéne stal skutočným fenoménom. Dosiahol nezávislosť od veľkých vydavateľstiev a sponzorov, postupne si prerazil cestu z klubu pre 100 ľudí až po vypredané haly s kapacitou 4 000 fanúšikov. Smack One bude vystupovať 11. augusta na dropYard stage a spolu sním aj hiphoperi a raperi ako Alyona Alyona z Ukrajiny, Bizzey – holandský raper č. 1. Z ďalekého východu sa na dropYarde predstaví kórejský Balming Tiger, japonský Kazuo & Taha a čínska Alice Longyu Gao.

Smack One na Szigete

Lákavý Sziget festival

Sziget v maďarčine znamená ostrov.Sziget festival každoročne privíta statisíce návštevníkov. Jeho cieľom je priniesť počas šiestich dní tie najväčšie mená hudobnej scény z najrôznejších žánrov. Sziget však nie je len o hudobných zážitkoch: je o láske, umení a slobode vo všetkých podobách! Je to hudobný a kultúrny festival, ktorý návštevníkom ponúkne jedinečné leto plné koncertov, umeleckého programu, predstavení, besied a mnoho ďalšieho. Návštevníci môžu absolvovať aj besedy či prednášky, pozrieť si divadelné a cirkusové predstavenia, alebo si zašportovať, prípadne si len tak odpočinúť na pláži.

V roku 2023 sa festival Siget uskutoční od 10. do 15. augusta na ostrove Óbudai v širšom centre Budapešti. Aktuálny zoznam zverejnených koncertov je už teraz na www.szigetfestival.com. Fanúšikovia sa môžu tešiť napríklad aj na Imagine Dragons, Billie Eilish, Florence + the Machine, David Guetta, Macklemore, Lorde, Mumford & Sons, Niall Horan, Sam Fender, YUNGBLUD, Foals, Jamie xx, M83, Moderat, Frank Carter & The Rattlesnakes, Sven Väth, Mimi Webb, Nothing But Thieves, Two Feet, Viagra Boys, Macklemore, Mumford & Sons, Lorde, ale aj Loyle Carner, Bonobo, Tale Of Us a mnohí ďalší.

Kompletný program festivalu a vstupenky, vrátane lístkov na jeden deň záujemcovia nájdu na www.szigetfestival.com.

program na Szigete

Pripravila: Silvia Turnerová

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu