O jej výhodách pre naše telo sa už popísalo mnoho. Ak ste sa napriek tomu ešte s jogou nestihli „skamarátiť“, prinášame vám v skratke tri hlavné dôvody, pre ktoré by ste tak mali urobiť čím skôr.

Pevné a pružné telo

Nie sedavý spôsob života, ale pohyb je pre nás prirodzený. V dnešnej uponáhľanej dobe, keď veľa času trávime v autách, pri počítačoch, či s hlavou sklonenou nad smartfónmi, nás často v najnevhodnejšej chvíli prekvapí bolesť hlavy či chrbtice. Pritom stačí tak málo – kompenzovať nevhodné držanie tela a málo pohybu vhodnými cvikmi, ktoré dokážu eliminovať bolesť a krásne ponaťahovať skrátené svaly či šľachy. Joga je na to ako stvorená; neexistujú pri nej vekové ani iné obmedzenia. Nemusíte sa báť, že by ste nevládali – cvičenie jogy je cesta, na ktorej sa zdokonaľujete postupne a podľa toho, ako vám váš organizmus dovolí.

Viac energie

Cvičenie jogy kladie dôraz na pravidelné a hlboké dýchanie. Lepšie okysličenie mozgu a celého tela sa prejaví na vašom celkovom zdravotnom stave. Pozície, ktoré otvárajú hrudník, vám navyše pomôžu aj s celkovým držaním tela. Vďaka hlbšiemu dýchaniu sa budete cítiť sviežejšie. Uvedomenie si vlastného dychu vám pomôže vnímať svoje vnútro a precítiť aktuálny moment.

Jasná myseľ a radosť

Joga vás pohltí kompletne. Nebudete myslieť na problémy v práci alebo povinnosti, ktoré na vás čakajú doma. Budete myslieť na to, aby ste zvládli sled cvikov a sústredíte sa na to, aby ste ich urobili správne. Zameriate sa na dýchanie. O endorfínoch, ktoré sa vám po cvičení vyplavia do tela, už ani nehovoríme.

Chcete jogu spoznať bližšie? Skvelú šancu budete mať na veľtrhu INTERBEAUTY v bratislavskej Inchebe už od 3. do 5. októbra. Okrem bohatej ponuky horúcich kozmetických noviniek, beauty tipov a trikov influenceriek a súťaží plných krásy na vás čaká aj novinka – JOGA MARATÓN. Počas všetkých troch dní si budete môcť zacvičiť rôzne druhy jogy pod vedením najlepších lektorov vrátane známeho Fredyho Ayisiho. Stačí prísť na Interbeauty a cvičeniu už nič nebude stáť v ceste. Pre väčší komfort odporúčame zobrať si vlastnú podložku na cvičenie a uterák, nie je to však podmienka.

foto: pixabay.com / shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu