Dajte sa sprevádzať prírodou skúsenou bylinkárkou

0
938
Rok bylinkára

Iveta Henzelyová vydala v roku 2021 bestseller Bylinková škola. Teraz prichádza s novinkou Rok bylinkára. V prehľadnej obrazovej publikácií nás sprevádza prírodou počas celého roka a odhaľuje liečivú silu byliniek v jednotlivých ročných obdobiach.  

Rok bylinkára je praktická kniha, ktorá čitateľom pomôže orientovať sa v záhrade aj v prírode. Učí nás, ako bylinky rozpoznávať, ako ich používať či spracovávať. Zavedie nás aj do histórie a dozvieme sa, ako s bylinkami narábali naši predkovia. Je to krásne graficky upravená publikácia bylinkárky a liečiteľky Ivety Henzelyovej, ktorej bestseller Bylinková škola majú mnohí čitatelia už doma. Teraz si k nemu môžu pridať aj Rok bylinkára z vydavateľstva IKAR.

Kniha zaujme svojím vzhľadom a nahromadenými znalosťami. Môžete sa s ňou hlbšie ponoriť do nádherného zeleného sveta rastlín, do sveta vašej duše, a odkryť tajomné zákonitosti, ktoré ovplyvňujú všetko okolo vás. Nestačí len spoznávať účinné látky a sucho memorovať abecedu bylinkára. Musíte preniknúť do samotnej podstaty rastlinnej bytosti, ktorá vám odhalí tajomstvá univerza a všetkého živého na planéte.

Rok bylinkára čitateľa prevedie kolobehom roka a ukáže súvislosti medzi ročnými obdobiami, mýtami a zvyklosťami. Zistíte, ako prírodné cykly vnímali predkovia a prečo je také dôležité vrátiť sa späť k tradícii. Z európskeho prostredia vás zavedie aj do ďalekej Číny, v ktorej si môžete rozšíriť svoje obzory o čínsku medicínu. Pretože, ak chcete porozumieť prírode, musíte jednotlivé poznatky vnímať v súvislostiach. Vstúpte teda do sveta rastlín a dajte sa očariť ich krásou a múdrosťou.

Iveta Henzelyová vyrastala v krásnom prostredí Slovenského Raja a Vysokých Tatier, kde od malička spoznávala bylinky a ich liečivé schopnosti pre telo, dušu a ducha. Postupne zistila, že znalosti o silách prírody a prírodnej medicíne nie sú samozrejmosťou. Stretávala stále viac a viac ľudí, ktorí hľadali pomoc a odpovede na ich telesné a duševné bolesti. Jej životným poslaním sa tak prirodzene stalo pomáhať, učiť a liečiť.

Preto pred dvadsiatimi rokmi založila Bylinkovú Školu Matky Zeme a začala viesť ľudí k spoznávaniu liečivých rastlín, k ich využívaniu v každodennom živote. Škola je jej autorským projektom. Je to celoročné vzdelávanie v oblasti fytoterapie, prírodnej medicíny, spirituálnej naturopatie a duchovného rozvoja. Praktické zručnosti bylinkára sa spájajú s jeho duchovným rastom. Bez vnímania rastlín ako živých bytostí sa skutočná bylinárska prax nedá robiť.

Cieľom autorky ako fytoterapeutky je inšpirovať ľudí a viesť ich pri hľadaní vlastnej cesty k zdraviu a vyrovnanosti. V jej terapeutickej praxi ponúka pomoc tým, ktorí hľadajú liečivé metódy v prírode, preberajú zodpovednosť za svoje zdravie, hľadajú odpovede, sú aktívni a snažia sa meniť a vyvíjať.

Foto: Ikar

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu