Do slovenských kín dnes vstupuje česká filmová novinka. Princezná zakliata v čase – to je príbeh o láske, prekliatí a o princeznej, ktorá sa prebúdza stále do toho istého rána, aby našla odvahu postaviť sa dávnej kliatbe, našla cestu k láske a spravodlivosti a zachránila tak kráľovstvo pred Čiernou búrkou. Zároveň ide o snímku, ktorá sa do českej kinematografie zapíše ako prelomový filmový projekt. Jej tvorcovia sa  totiž podujali odvážne prekročiť hranice výpravného a dobrodružného fantasy. Pri tvorbe svojej filmovej novinky sa inšpirovali klasickými českými rozprávkami, rozhodli sa však pri tom oslobodiť od groteskných postáv súčasných rozprávok. Výsledkom je filmový počin, ktorému pridu na chuť diváci z každej generácie.

Prvá fantasy rozprávka v našich zemepisných šírkach

Princezná zakliata v čase je rozprávkový príbeh o princeznej Ellene, ktorá uviazne v jednom neustále sa opakujúcom dni a aby sa oslobodila musí prelomiť kliatbu, ktorú na ňu uvrhla čarodejnica Murien. V tom jej má pomôcť princ Jan z Calderonu, ktorý sa s princeznou Ellenou pozná už od detstva. Jediným spôsobom ako kliatbu zlomiť, je prebudiť Elleninu lásku k Janovi, v čom mu pomáha dvorný alchymista Archibald, ktorý nad ňu v detstve preniesol svoje ochranné kúzlo a do ruky jej vtisol mocnú runu času. K čistej láske musí princezná Ellena prejsť dlhú a tŕnistú cestu, vďaka ktorej si každé ďalšie ráno, do ktorého sa znovu a znovu prebúdza, postupne uvedomuje, čo je v živote to najdôležitejšie. Či sa podarí Janovi získať srdce Elleny a či spoločným úsilím zlomia prekliatie zlej Murien sa diváci môžu presvedčiť v slovenských kinách od 10. decembra 2020. Filmoví nadšenci v súvislosti s touto filmovou novinkou skloňujú pojem český filmový unikát. Hoci žáner fantasy nie je vo svete už dávno žiadnou novinkou, v kinematografii v našich zemepisných šírkach naďalej ostáva žánrom, na ktorý si prakticky žiadny filmár netrúfa. Diváci preto v našich kinách pravidelne vidia fantasy iba zo svetovej produkcie. Výnimkou je práve Princezná zakliata v čase, ktorá je špecifická v tom, že implementuje fantasy prvky do českej rozprávky. Prináša viac akcie a dobrodružných scén, než býva v klasických českých rozprávkach zvykom. Nechýbajú kúzla, čarodejnícke triky a súboje, runové písmo, horiaca hladina vody, čierna búrka a celá plejáda ďalších prvkov zo sveta fantasy. 

Slovenská herečka v hlavnej úlohe českej rozprávky  

Do hlavnej úlohy tvorcovia obsadili slovenskú herečku Natáliu Germáni (princezná Ellena), pre ktorú ide o prvú výraznú rolu v českom filme. Čo hovorí na to, že si do roly princeznej Elleny vybrali práve ju? „Samozrejme veľmi som sa tešila, že môžem byť súčasťou tohto ambiciózneho projektu s mladým, akčným a cieľavedomým tímom. Na tomto projekte sa pracovalo skvele. Najmä vďaka skvelému štábu, s ktorým sme si vytvorili nielen profesionálne ale aj priateľské väzby. A hlavne vďaka mojím úžasným kolegom, ktorí boli perfektní parťáci pred kamerou aj mimo nej.” 

V ďalších hlavných úlohách sa predstavia držiteľka ocenenia Český lev Eliška Křenková (mladá alchymistka a Ellenina najlepšia priateľka) a Marek Lambora (princ Jan). Popri hlavných hrdinoch sa v hereckom obsadení filmu ukážu tiež Roman Zach, Martin Písařík, Veronika Freimanová, Martin Dejdar, Jan Révai a ďalší. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu