Slovanet napriek pandémii pomohol chorým deťom aj tento rok

0
759

Končiaci sa rok 2020 bol náročnou skúškou pre každého. Ľudia zápasili s pandémiou, nedostatkom financií či rodinnými problémami. O to viac však musia zdolávať prekážky aj rodiny s deťmi, ktoré trpia rôznymi závažnými ochoreniami. Slovanet preto aj tento rok pomohol tým, ktorí to najviac potrebovali sumou viac ako 25-tisíc eur

Veľa detí v našej spoločnosti trpí ťažkými diagnózami alebo sa narodili do rodín, ktoré sa nachádzajú v zložitej sociálnej situácii. Často ide o deti, ktoré nedovŕšili ešte ani jeden rok života a neraz tieto ich  nevyliečiteľné ochorenia vedú k predčasným úmrtiam. Neľahký osud takýchto detí sa snažia zlepšiť detské hospicové centrá po celom Slovensku. Telekomunikačný operátor Slovanet už takmer 15 rokov finančne podporuje takéto zariadenia. V roku 2020 prispel z vlastného nadačného fondu sumou 6 000 eur na činnosť neziskových organizácií Plamienok v Bratislave, Svetielko pomoci v Košiciach a Centrum pomoci detskej onkológie Svetielko nádeje v Banskej Bystrici.

Okrem nevyliečiteľne chorých detí to majú náročné tiež malí pacienti s vrodenými ochoreniami ako detská mozgová obrna a svalová dystrofia. Slovanet v roku 2020 poskytol pre 68 detí a mladých ľudí podporu vo výške 12 740 eur na zdravotné pomôcky a liečebné náklady, ktoré súvisia s ich postihnutím.

Napriek zložitému roku Slovanet podal pomocnú ruku tiež subjektom, ktoré sa zameriavajú na pomoc sociálne znevýhodneným osobám: 4 000 eur získal Koncept BUDDY, ktorý sa usiluje o resocializáciu detí do spoločnosti, 2 000 eur putovalo do univerzitnej škôlky pre deti zamestnancov a študentov STU pod názvom STUBAčik a sumou 300 eur podporil organizáciu podujatia OSMIDIV pre mentálne a fyzicky znevýhodnené deti, ktorého cieľom je búrať bariéry medzi zdravými a hendikepovanými deťmi.

rpt

Slovanet ako spoločensky zodpovedná inštitúcia prostredníctvom svojho Nadačného fondu každoročne pomáha a finančne podporuje choré deti, osoby s rozličnými formami postihnutia aj sociálne znevýhodnených. Pomoc je o to vzácnejšia, že mnohým spoločnostiam, ktoré v dobrých časoch pomáhali núdznym, sa to v tomto roku plnom korony nepodarilo.

„Počas tohto roka sme podporili spolu 74 projektov v celkovej výške 25 040 eur. Ide o najvyššiu sumu za ostatné štyri roky, ktorá pomohla stovkám detí. Sme hrdí na to, že sa už šesť rokov môžeme kontinuálne venovať pomoci tým, ktorí patria medzi najzraniteľnejších. Od roku 2015, keď sme založili Nadačný fond Slovanet, sme podporili dokopy 378 verejnoprospešných projektov v sume 145 920 eur,“ hovorí riaditeľka marketingu spoločnosti Slovanet a členka rady Nadačného fondu Slovanet, Enikö Trupová.

www.grapePR.sk

Zdroj foto: www.slovanet.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu