Dokonalá žalúzia pre vašu bezpečnosť

0
1682

Vonkajšie žalúzie sú vďaka svojmu všestrannému využitiu najpoužívanejším spôsobom moderného a efektívneho tienenia. Výrazne znižujú energetickú náročnosť budov a „zatieňujú“ aj náklady na klimatizáciu. V interiéri znížia teplotu až o 10 °C, ochránia pred svetelným smogom z ulice a tie najlepšie z nich aj pred zlodejmi.

Celokovové prevedenie, zosilnené lamely, minimalistický vzhľad bez nadbytočných povrázkov a vysoká odolnosť aj v tých najnáročnejších klimatických podmienkach – presne taká je prémiová vonkajšia žalúzia PROTAL. Ak túžite po špičkových žalúziách, práve ste ich našli.

Zatienia a nepustia zlodejov
Taká je samonosná žalúzia PROTAL, vyrobená z osvedčených komponentov švajčiarskej kvality. Jej celokovová pevná konštrukcia, lamely v tvare U a hrúbka 0,6 mm zaručujú úplné zatienenie a extrémnu odolnosť proti vetru s rýchlosťou až 88 km/h (najvyššia trieda 6). Gumové tesnenie na lamelách navyše prispieva k ich tichému dovieraniu.

Vonkajšia žalúzia PROTAL je vybavená dvoma podpornými bezpečnostnými prvkami. „Prvá poistka znemožňuje, aby pancier vytiahla cudzia osoba, čím sa zvyšuje zabezpečenie domácnosti. Druhá pri automatickom sťahovaní rozpozná akúkoľvek pevnú prekážku a bráni tak pred vznikom škôd a úrazov,“ informuje Filip Šimara, obchodný riaditeľ najväčšieho českého výrobcu tienenia CLIMAX.

Zatieni a neruší výhľad


Celistvý a minimalistický dizajn žalúzie nerušia žiadne pásky ani lanká. Ovládací mechanizmus je skrytý v hliníkových vodiacich lištách, ktoré ho chránia pred vplyvmi počasia i mechanickým poškodením. Žalúzia PROTAL nevyžaduje takmer žiadnu údržbu. Ovládacia reťaz má železné jadro a chrómniklovú úpravu zaručujúcou dlhodobú životnosť aj vo veľmi náročných klimatických podmienkach.

Žalúzia sa dodáva výhradne s motorickým ovládaním. Farbu lamiel a vodiace lišty je možné vyberať z 23 odtieňov. „Na rozdiel od iných typov žalúzií sa samotné lamely inštalujú až po namontovaní a odskúšaní funkčnosti celej žalúzie. V prípade potreby je teda možné lamely ľahko vymeniť,“ dopĺňa Filip Šimara.

Viac informácií a inšpirácie nájdete na www.servisclimax.sk.

foto: CLIMAX

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu