Druhý prehliadkový deň Fashion LIVE! priniesol dizajnérsku rozmanitosť a dych vyrážajúce vizuálne zážitky. Japonský minimalizmus, prvky techno kultúry, veselé farby s preexponovanými volánmi, komplikované strihové techniky a párty priamo na móle potvrdili, že kreativita a krajčírske remeslo slovenských dizajnérov právom patrí na svetovú módnu scénu. Ako prvá predstavila kolekciu mladá dizajnérka Marina Žiaková so značkou MARINÁ, nasledovala zahraničná návšteva z Čiech dizajnérky Terezy Rosalie Kladošovej. Spoločný blok otvárala značka freier dizajnérky Terézie Feňovčíkovej, po ktorej prezentovala aktuálnu kolekciu dizajnérka Petra Kubíková. Vo večerných hodinách sa predstavila kolekcia značky ROZBORA COUTURE a oslavu 10. výročia od vzniku ateliéru odštartovala vo veľkom štýle Lenka Sršňová. Večer vyvrcholil očarujúcou prehliadkou dizajnéra Martina Hrču.

foto: Martin Tomečko
foto: Martin Tomečko
foto: Martin Tomečko

O poriadnu párty sa v sobotňajší večer postarala obľúbená dizajnérka Lenka Sršňová s novou kolekciou COCKTAIL. Práve tá je hravým odkazom k okrúhlim 10. narodeninám ateliéru od jeho založenia. Pre nastávajúcu sezónu nám ponúkla dizajnérka koktail namiešaný z lahodných ingrediencií a materiálov, originálne modely na nezvyčajné príležitosti, ale aj obyčajnú každodennosť. Kolekcia plná odľahčenej párty nálady jemne odkazuje na doterajšiu tvorbu. Balónové strihy, preexponované formy, veselé volány, či plastický vzor voľne prechádzajúci do krajčírskeho detailu, všetko tak akurát premiešané do tohto cocktailu. Farebné topánky ku kolekcii vznikli v spolupráci so značkou Tikoki. O tanečné prvky priamo počas prehliadky sa postarala Monika Yamamoto a mondance s hudbou od  B-complex.

foto: Martin Tomečko
foto: Martin Tomečko
foto: Martin Tomečko

Uznávaný dizajnér Martin Hrča nás svojou najnovšou kolekciou ÉTER 2018 opäť vzal do svojho fantastického, drsného až živelného odevného sveta preplneného množstvom prepracovaných detailov a hravých kombinácií za ktoré si vyslúžil standing ovation. Záver druhého prehliadkového dňa Fashion LIVE! patril umeleckej atmosfére s neuveriteľne extravagantnými doplnkami medzi ktorými už hneď na prvý pohľad zaujala obuv s vysokými platformami a jedinečné autorské šperky Kristýny Španihelovej. Tie sú už neoddeliteľnou súčasťou dizajnérovej tvorby a spoluvytvárajú ideálnu harmonickú diskusiu medzi veľkou mäkkou odevnou formou a pevným šperkárskym detailom. Nosným ideovým princípom novej kolekcie je pevnosť podmienená krehkosťou, stabilita nestabilitou rovnako ako svetlo tmou a niekde medzi tým nachádza výnimočnú krásu v drobných farebných nuansách, v dokonalej nedokonalosti ručnej tvorby. To všetko v dramatickej koncepcii scénického predstavenia, až priam rozprávkovou prezentáciou, ktorými je typický. Očarujúci zážitok, ktorý jednoducho treba zažiť LIVE!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu