Určite vám už niekde na internete alebo na sociálnych sieťach vyskočil pojem plazmaterapia. Jedna z najúčinnejších procedúr, ktorá dokáže s vašou pleťou zázraky. A to doslova. Ošetrenie, ktoré pomáha reaktivovať vlastné regeneračné mechanizmy organizmu, preto rieši prejavy starnutia, vypadávanie vlasov, strie, zápalové ochorenia ako akné a jazvy.

Liečebný proces, ktorý si zamilujete vy aj vaša pleť

Využite vlastnú krv na to, aby ste obohatili svoju pleť. Krvná plazma je bohatá na krvné doštičky a pomáha v tvorbe kolagénu, zlepšuje pružnosť kože, aktivuje tvorbu nových krvných ciev, aktivuje spojivové bunky produkujúce kolagén a zvyšuje objem tkanív. Neverili by ste, ako dokážete hydratovať pokožku, kým to nevyskúšate na vlastnej koži. Celá zázračná procedúra trvá niekoľko minút, ale efekt vám zotrvá niekoľko rokov. Vďaka ošetreniu vyriešite problematické akné, jazvy, strie či hlboké vrásky.

pred zákrokom sa nanesie na tvár krém s obsahom lokálneho anestetika

Ako vyzerá samotná procedúra?

Vyskúšali sme si na vlastnej koži, ako pribieha celé ošetrenie. Ideálne je na začiatku absolvovať plazmaterapiu minimálne trikrát, s odstupom mesiaca, aby sa dostavil očakávaný efekt. Prvá návšteva kliniky Medical Esthetic prebehla veľmi hladko. Aj keď na začiatku som úplne nevedela čo ma čaká, stres opadol pri milom tíme odborníkov, ktorí mi všetko vysvetlili do detailov. Úprimne povedané, pri pohľade na čo i len malú ihlu je mi na odpadnutie a odber krvi mi naháňa hrôzu, predsa v tejto klinike som prekonala jednu z mojich najväčších nočných morí.  A to už je čo povedať.

Na pleť mi najprv naniesli krém s obsahom lokálneho anestetika, aby som necítila jemné vpichy, ktoré ma čakali. Následne mi odobrali krv (približne 8ml krvi) do vopred pripravenej špeciálnej skúmavky. Tá sa vloží do centrifúgy, kde sa oddelia jednotlivé zložky, pričom vďaka bunkovému filtru ostávajú červené a biele krvinky oddelené od čistej plazmy a krvných doštičiek. Potom som už len počkala, kým mi zaúčinkuje anestetikum a hlavná časť ošetrenia sa mohla začať. Lekárka mi pomocou jemnej ihly aplikovala roztok do ošetrovanej plochy kože, čo u mňa bola tvár. Boli to naozaj tzv. mikrovpichy, ktoré cítiť minimálne. Netvrdím, že ma to ani trošku nebolelo, ale napríklad klasické ošetrenie pleti, kde vám kozmetička odstráni akné, je bolestivejšie, ako plazmaterapia.

tvár tesne po zákroku – jemne začervenanie a malé opuchy

Výsledky sa dostavia už po mesiaci

Moja tvár bola tesne po ošetrení citlivá a preto je ideálne zostať po nej v pohodlí domova. Každý má iný typ pleti, preto z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že na tej mojej skoro nič nebolo vidno na druhý deň. Vpichy sú také jemné, že sa vám nevytvoria modriny a nemusíte sa báť ísť medzi ľudí. Ja osobne som cítila jemný opuch pod očnými viečkami, ale ten zmizol do dvoch dní. Už 2 týždne po prvom ošetrení som cítila, že mám pokožku pružnejšiu a menej náchylnú na akné. Plazmaterapiu som absolvovala ešte dvakrát a musím vám povedať, že to naozaj stojí za to. Kvalita mojej pokožky sa výrazne zlepšila a uznávam, že som takúto pleť nemala ani na strednej škole. Vyzerá zdravo a má prirodzený vzhľad aj bez make-upu.

Tvár po 3 ošetreniach
prvá fotka je deň po prvom zákroku a druhá fotka je po troch ošetreniach

Zrejte preto do krásy a doprajte svojej pleti dokonalú starostlivosť v každom veku!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu