Finišuje rekonštrukcia divadla Aréna v Petržalke

0
409
rekonštrukcia divadla Aréna

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) začal vlani s komplexnou rekonštrukciou Divadla Aréna. V októbri 2023 sa stavebné práce blížia ku koncu a budova divadla sa pripravuje na kolaudačné konanie.

„Ide o jednu z najvýznamnejších a najväčších investícii do kultúrnej infraštruktúry na území Bratislavského kraja za posledné dekády. Nielenže obnovíme unikátnu divadelnú budovu, ale vytvoríme jedno z najmodernejších divadiel na Slovensku. Rekonštrukciou posunieme kvalitu poskytovaných kultúrnych služieb na modernú úroveň 21. storočia, zatraktívnime prostredie a rozšírime aj obsahovú ponuku pre obyvateľov kraja, aj návštevníkov,“ priblížil Juraj Droba, predseda BSK zmysel rekonštrukcie za viac ako desaťtisíc eur.

rekonštrukcia divadla Aréna

V posledných týždňoch boli osadené všetky podlahy, dokončené maliarske práce, ako aj nainštalované svietidlá. Rovnako je namontovaná aj javisková technika (ťahy), opona a tiež osvetľovacia a zvuková technika. V súčasnosti zhotoviteľ realizuje dokončovacie práce a osádza koncové zariadenia a prvky do miestností. V objekte sú realizované skúšky zariadení a nových technológií.

„Predpokladáme, že stavba bude dokončená v novembri, kedy zároveň župa požiada o spustenie kolaudačného procesu,“ upresnila vedúca oddelenia kultúry BSK Svetlana Waradzinová. Paralelne s kolaudáciou sa budú realizovať práce na interiérovom vybavení a exteriéri Divadla Aréna. BSK má v pláne vytvoriť verejnosti prístupný areál, ktorý sa môže využívať na rôzne kultúrno-spoločenské podujatia, prípadne príjemné posedenie pri káve na brehu Dunaja.

rekonštrukcia divadla Aréna

Na to, aby sa do priestoru mohla vrátiť divadelná prevádzka, bude ešte potrebné dokončiť interiérové vybavenia priestorov pre verejnosť, zariadiť herecké šatne, maskérňu, garderóbu a kancelárske priestory. Na jar 2024 očakáva bratislavská župa kompletné dokončenie budovy spolu so zariadením a následným odovzdaním priestoru prevádzke Divadla Aréna, aby sa mohlo koncom leta 2024 sťahovať do svojich vynovených priestorov a postupne chystať divadelnú sezónu 2024/2025.

Pripravila: Lucia Forman
Foto: BSK

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu