François-Louis Vuitton na Slovensku: Spojili sme svet vín a luxusu

0
1823

Počas svojej prvej návštevy Slovenska predstavil v x-bionic® sphere v Šamoríne priamy potomok zakladateľa exkluzívnej módnej značky François-Louis Vuitton svoju limitovanú kolekciu najlepších francúzskych vín.

Na Slovensko pricestoval na pozvanie Davida Wintera, majiteľa spoločnosti Wine Expert.

Ako všetci chlapci v ich rodine aj François-Louis zdedil svoje meno po svojom prapradedovi Louis Vuittonovi, zakladateľovi prestížneho módneho domu. François-Louis sa však rozhodol pre iný osud než ten, ktorý mu zamýšľala jeho rodina, aby bol pokračovateľom v podnikaní parížskej elegancie. Stal sa milovníkom všetkého dobrého a krásneho, človekom, ktorý oceňuje vyberané jedlá, výnimočné vína a cigary. Je stelesnením hedonizmu a francúzskeho životného štýlu.

François-Louis Vuitton prešiel takmer všetky francúzske vinice, aby vytvoril najlepšiu kolekciu vín z Bordeaux. „Volám sa Vuitton, ale milujem víno. Nielen ho piť, ale ho aj cítiť. Mojím najväčším potešením je návšteva svojich pivníc, kde si užívam vôňu vína v sudoch. Víno je moja najväčšia vášeň.“

Každá fľaša po trpezlivom dozrievaní v pivniciach château François-Louis Vuittona je označená a balená spoločnosťou Maison Bouey. Produkovať vlastnú súkromnú značku mu umožnila práve známosť s rodinou Bouey, ktorá predstavuje tradičnú obchodnícku rodinu s vínom pôsobiacu vo francúzskom Bordeaux už od roku 1 821. Práve z tejto lokality a z tých najlepších viníc pochádza aj súkromná kolekcia F.-L. Vuittona. „Spojili sme svet vína a luxusu,“ uviedol Patrick Bouney.

Výsledkom sú nádherné kazety, ktorých elegancia zodpovedá pozornosti venovanej každému detailu, sú označené troma iniciálkami „FLV“ rovnako ako tie, ktoré sú vyryté na prvej sade manžetových gombíkov Francois-Louis Vuittona. Vína kolekcie je možné konečne zakúpiť aj na Slovensku, výhradné právo na ich distribúciu získala spoločnosť Wine Expert.

Na Slovensko priniesol limitovanú kolekciu vín David Winter, majiteľ spoločnosti Wine Expert. Jeho záujem bol natoľko veľký, že osobne vycestoval do Francúzska, aby François-Louis Vuittona požiadal o spoluprácu. Vďaka tomu, že ho presvedčil, je dnes tento vinársky skvost aj na Slovensku. „Som hrdý a šťastný, že sa nám podarilo niečo, čo tu doteraz nebolo a že aj Slováci si môžu vychutnať to najkvalitnejšie z francúzskych viníc,“ dodal David Winter.

Súkromná kolekcia vín F.-L. Vuittona je známa svojou kvalitou, luxusným dizajnom a prestížou. Je predurčená stať sa vyhľadávaným zberateľským kúskom pre všetkých, čo vedia oceniť to najkvalitnejšie z ponuky vín.

zdroj foto: Wine Expert

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu