Hlavné mesto Slovenska si pripravilo pre návštevníkov veľa zaujímavosti a prekvapení. Spoznajte ich aj prostredníctvom kampane 72 hodinové mesto.

0
963

Bratislava Tourist Board aj podnikatelia v cestovnom ruchu vnímajú aktuálnu krízu ako výzvu a jedinečnú šancu osloviť viac domácich návštevníkov. Zahraničných turistov bude menej, preto je ideálny čas nerušene spoznať svoje hlavné mesto a jeho okolie. Spolu s bratislavskými hoteliermi vytvorili spoločný projekt 2+1, ktorý je súčasťou novej kampane 72 hodinové mesto, propagujúcej jedinečné zážitky a bohatú kultúrnu ponuku mesta na Dunaji a celého regiónu.
Hotelieri a Bratislava Tourist Board (BTB) chcú spoločným projektom, rozhýbať cestovný ruch v metropole Slovenska. Vybrané hotely darujú turistom k dvom nociam pobytu v Bratislave tretiu noc zadarmo. Projekt 2+1 je súčasťou novej kampane 72-hodinové mesto, propagujúcej jedinečné zážitky a bohatú kultúrnu ponuku Bratislavy a regiónu. Návštevník mesta si môže vyskladať vlastný trojdňový až štvordňový program spolu s výhodným ubytovaním a Bratislava Card na stránke 72hodinovemesto.sk.
„Chceme pomôcť našim členom, ale aj celkovo rozhýbať cestovný ruch, ktorý sa spamätáva z aktuálnej krízy. Hybnou silou kampane a motiváciou bude získanie tretej noci zadarmo, pri zaplatení dvoch nocí. Ak sa hostia preukážu, že využili akciu 2+1, získajú k tomu 72-hodinovú Bratislava Card, City & Region za cenu 48-hodinovej. Po vyzdvihnutí si karty v Turistickom informačnom centre získa každý držiteľ bezplatnú prehliadku mesta, voľné vstupy do mestských galérií a múzeí, neobmedzené cestovanie verejnou dopravou vo všetkých zónach IDS BK a ďalších viac ako 100 zliav do výšky 50 %. Keďže deti do 16 rokov využívajú niektoré výhody karty spolu s rodičmi, ide o skvelý tip aj pre rodiny s deťmi,“ uviedol Vladimír Grežo, predseda predstavenstva BTB.
Do projektu sa zapojili členské hotely BTB ako hotel Matyšák, Park Inn, Gate One, Falkensteiner, Hotel Bratislava, ale aj legendárny hotel Carlton a pripoja sa i ďalšie. Spolu s akciou 2+1 je možné využiť aj rekreačné poukazy. Ľudia budú môcť stráviť napríklad predĺžený víkend v Bratislave a jej regióne za výrazne nižšie náklady. Táto špeciálna ponuka platí počas celého leta.
Návštevník si na stránke kampane 72 hodinové mesto nájde odporúčaný program na 3 dni, alebo si môže vytvoriť vlastný program šitý na mieru podľa toho, čo uprednostní. Podľa vlastných preferencií, si vyberie zo 16 možností ako napríklad história, relax, aktivity s deťmi, jedlo, šport a ďalšie, prípadne si zostaví svoj program ich kombináciou. Následne web vygeneruje program na 72 hodín zaznačený na mape, ktorý si uložíme, alebo ho môže tiež poslať priateľom v podobe linku. Ďalším krokom je výber ubytovania, ktoré poskytuje akciu 2+1 a jedným klikom sa užívateľ dostane priamo na rezervačnú stránku zvoleného hotela.
„Bratislava okrem krásneho historického centra a hlavných dominánt, ponúka tiež množstvo prírodných a vodných atrakcií priamo v meste alebo v blízkom okolí. Kombinácia ubytovania 2+1 s rekreačnými poukazmi dáva jedinečnú príležitosť zažiť ich v podstate takmer zadarmo, bola by škoda to nevyužiť,“ povedala Soňa Svoreňová, predsedníčka Komisie pre CR a medzinárodnú spoluprácu a členka predstavenstva BTB.
Posolstvo 72 hodinového mesta v kampani nesú rôzne postavy Slovenky, Čecha, Nemky, Rakúšana a Angličana, ktorí dlhodobo žijú v Bratislave. Predstavenie mesta sa tak deje z iného uhla pohľadu, ktorý môže byť pre slovenského návštevníka zaujímavý. Títo ľudia zvýrazňujú skutočnosť, že aj keď je naše mesto menšie a kompaktnejšie v porovnaní s metropolami v ich krajinách, Bratislave nič nechýba a ponúka množstvo atraktívnych možností na trávenie letného voľného času.
Popri práve predstavovanom projekte BTB zároveň pokračuje v projekte s názvom Turistom vo vlastnom meste. Ten vznikol na jar počas koronakrízy v podobe 15 virtuálnych video prehliadok Bratislavy, na podporu zariadení, ktoré kvôli tomu, že museli byť zatvorené, prišli o všetkých návštevníkov.
„Dnes rozširujeme projekt Turistom vo vlastnom meste zo Starého mesta do ostatných mestských častí. Chceme rozhýbať Bratislavčanov, aby lepšie spoznali svoje mesto a rozptýliť návštevníkov aj mimo centrum. Mestské časti disponujú obrovským potenciálom a majú návštevníkom čo ponúknuť. Tieto bezplatné pešie a cykloprehliadky po zaujímavých miestach a ich atraktivitách sa konajú každú sobotu. Záujemcovia sa na nich môžu prihlásiť na stránke www.visitbratislava.com/prehliadky,” uviedla Monika Debnárová, podpredsedníčka Komisie pre CR a medzinárodnú spoluprácu a členka predstavenstva BTB.
Dovolenka na Slovensku je naozaj dobrý nápad, špeciálne tento rok. Návšteva Bratislavy vás o tom iste presvedčí.

foto: pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu