Hotelová sieť, ktorú poznajú ľudia po celom svete. S jeho názvom sa spája luxus, top servis a nezabudnuteľný zážitok. Skupina Kempinski tento rok oslavuje 125 rokov od založenia. Za tie roky sa vypracoval medzi TOP hotelov na celom svete.

Kempinski Hotel Corvinus v srdci Budapešti

Kempinski Hotel Corvinus v Budapešti otvorili v roku 1992. Bol to prvý luxusný otel, ktorý vôbec otvorili v Maďarsku. Tento rok v septembri oslavuje 30. výročie a pre hostí sú pripravené špeciálne balíky pri tejto príležitosti. Aj my sme mali možnosť navštíviť hotel a neminul nás krásny darček ako privítanie. Sladká dobrota, ktorá nás čakala priamo na izbe s odkazom.

Nie náhodou patrí tento hotel medzi najobľúbenejšie v Budapešti

Keď sme sa opýtali marketingovej riaditeľky Judit Dénes, čo najviac vedia oceniť hostia na hoteli, nevedela si vybrať len jednu vec.

„Medzi najväčšie výhody hotela patrí jednoznačne lokalita. Nachádzame sa v srdci Budapešti. Priamo v hoteli sú 2 reštaurácie, ktoré patria medzi tie najlepšie v Budapešti. Svetoznáma reštaurácia NOBU patrí medzi najelitnejšie na svete. Ďalšia reštaurácia s názvom ÉS bistro sa nesie v štýle domáceho bistra a ponúka aj jedlá z domácej kuchyne. Žiaden 5-hviezdičkový hotel široko-ďaleko nemal odvahu otvoriť reštauráciu, ktorá nesie prvky bistra. Nemôžem zabudnúť ani na umelecké diela, ktoré sa nachádzajú v hotelových izbách. Corvinus art collection má viac ako 1000 kúskov,“ prezradila nám Judit Dénes.

Hotel má k dispozícii vlastnú záhradu na terase, kde sa snažia vypestovať čím viac zeleniny na vlastnú spotrebu. Samotné hotelové lobby vyzerá ako obývačka. Priamo vnútri je aj malá kaviareň, kde si okoloidúci môžu ráno zobrať kávu aj s raňajkami so sebou.

Výhľad z izby je očarujúci

Predstavte si, že sa zobudíte na krásny výhľad a prvé čo uvidíte, bude obrovské koleso – Budapest Eye. Nehovoriac o večernej atmosfére. Vysvietené vyzerá ešte exkluzívnejšie. Je to pohľad, ktorý vás chytí za srdce.

Najväčšie hollywoodske v hoteli

Mali sme možnosť nahliadnuť do knihy návštev, kde sa nachádzajú podpisy a krátke odkazy od najväčších hviezd. Medzi známe osobnosti, ktoré sa ubytovali v Kempinski patria: Michael Jackson (až 3x bol ubytovaný v hoteli) , Cindy Crawford, Brad Pitt, Robbie Williams (hral na klavíri priamo v hoteli), Paul McCartney, Michael Schumacher, Niki Lauda, Antonio Banderas, Madonna, Kylie Minogue, Elton John, Britney Spears, Sting a mnohí ďalší. Niet divu, že si hotel zamilovali.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu