Jar už klope na dvere a nabáda nás k zmene šatníka, ale aj interiéru. Pustite domov farby, veselé potlače a presvetlite interiér pomocou doplnkov. Ťažké materiály nahraďte vzdušnými textíliami a oživte priestor kvetmi. Inšpirujte sa našimi tipmi a dostaňte do svojho príbytku optimistickú jarnú náladu!

Príval farieb

Kým počas chladnejších mesiacov pri výbere interiérových doplnkov siahame predovšetkým po zemitých, či hrejivých farbách, počas jari sme otvorenejší výrazným farbám. Jar sa nám spája najmä s optimistickou zelenou, či žltou a tiež odtieňmi ako je ružová, mentolová, alebo fialová. Sviežosť do interiéru prinesie aj jemná modrá, ktorá priestoru dodá dovolenkový nádych. Výraznejšie farby sa dobre kombinujú s drevom i minimalistickou bielou, ktorá priestor prevzdušní. 

Motívy jari

Príroda sa prebúdza a kvety sa začínajú ukazovať v celej svojej kráse. Práve florálne motívy vyzerajú počas jari štýlovo aj v interiéri. Kvetinové vzory sa dajú uplatniť na textílie, ako sú závesy, vankúše, či koberce. Stačí takáto malá zmena a priestor dostane úplne inú tvár. Oživiť interiér môžete tiež obrazmi, alebo plagátmi s kvetinovými vzormi. Nežné kvietkované vzory nájdu uplatnenie aj na šálkach, obrúskoch, či jedálenskom prestieraní. Efektne budú vyzerať tiež na posteľných obliečkach v spálni. 

Presvetlený priestor

Po dlhých mesiacoch plných zamračených chladných dní sa žiada pustiť do interiéru trochu svetla. Nemusíte však hneď meniť nábytok. O presvetlenie priestoru sa postarajú vkusne zvolené doplnky. Fádnu sedačku oživte farebnou dekou z ľahkého materiálu a ťažké nepriepustné závesy vymeňte za také, ktoré pustia do priestoru čo najviac denného svetla. Ak máte doma tmavšie steny a chcete izbu zosvetliť, efektným a rýchlym riešením sa stáva tapeta. Umiestnite ju na stenu skutočne ľahko. V ponuke je v rôznych farebných prevedeniach a vzoroch.

Jar plná kvetín

V jarne ladenom interiéri nesmú chýbať kvetiny. Váza s čerstvo narezanými tulipánmi, narcismi, karafiátmi či vetvičkou jablone alebo zlatého dažďa je vždy správnou voľbou. Interiér však oživí aj jarný kvetinový aranžmán, ktorý sa bude skvelo vynímať na jedálenskom stole, no vítať môže aj hostí v predsieni, či pracovni. Kvetinový aranžmán si hravo vyrobíte aj doma. Kvety môžete umiestniť nielen do sklenenej vázy, ale tiež do ratanového košíka, či na drevený podstavec. Fantázii sa medze nekladú a každý kvet v priestore vyčarí nezameniteľnú jarnú atmosféru. 

Text: Michaela Miňová

Foto: unsplash.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu