Inšpirujte sa našimi tipmi na skrášlenie neveľkého balkónu!

0
407
skrášlenie balkóna

Túžite po mieste, kde sa po celodennom zhone usadíte a vychutnáte si v pokoji kávu? Mieste, kde môžete oddychovať na čerstvom vzduchu s knihou v ruke? Aj z malého priestoru, akým je balkón si dokážete vytvoriť príjemné miesto na relax. Takto sa vám to podarí!

Vhodný nábytok

Pri výbere nábytku na balkón sme limitovaný najmä priestorom. V súčasnosti však nájdeme na trhu rôzne typy sedení, ktoré sú vhodné aj na balkón. Obľúbený je najmä stohovateľný nábytok, ktorý nezaberie veľa miesta. Podľa veľkosti balkóna možno do exteriéru zvoliť menšiu pohovku, no klasikou ostávajú dve stoličky s menším stolíkom. Finančne nenáročným a štýlovým riešením je sedenie z paliet. Mäkké vankúše zaistia, že sa i na takejto paletovej sedačke budete cítiť komfortne. Z materiálov stále prevláda kov, ale aj drevo, či umelý ratan.

skrášlenie balkóna

Využitý každý centimeter

Balkón sa nedá zväčšiť a tak pri zariaďovaní musíme počítať s každým centimetrom. Preto ak chcete pestovať veľa rastlín a neostáva vám už voľný priestor, vyskúšajte kvetináče umiestniť na stenu balkóna. Postačí k tomu napríklad stará paleta, alebo rebrík, ktorý opriete o stenu. Menšie kvetináče už len rozvešiate na takýto efektný závesný systém a máte hotovo.

skrášlenie balkóna

Zelená oáza

Aj na malom balkóne si môžete vytvoriť príjemnú zelenú oázu. Počet rastlín, samozrejme,  prispôsobte veľkosti balkóna a pestujte také druhy, ktoré nie sú náročné na starostlivosť. Obľúbenými bylinkami pestovanými na balkóne sú jednoznačne mäta, medovka, rozmarín, či pažítka. Priestor okrášlia kvety ako muškáty a begónie, ale aj okrasné trávy, či menšie stromčeky. Závan exotiky na balkón prinesie olivovník, palma, alebo monstera.

skrášlenie balkóna

Štýlové dekorácie

Záhradný nábytok a kvety balkón zútulnia, ale štýlové dekorácie z neho vytvoria skutočnú oázu pokoja. Balkónový nábytok okrášlite mäkkými vankúšmi a podsedákmi. Počas chladnejších dní majte na balkóne po ruke aj deky, či plédy. Tie môžete uložiť do praktického koša s vekom. Priestor zútulní aj exteriérový koberec, či praktická zástena, ktorá poskytne súkromie pred zvedavými pohľadmi susedov. Ak si chcete balkón užívať aj počas večerov, nezabudnite na lucerny, svetelnú reťaz, či solárne lampy, ktoré mu dodajú nezameniteľnú romantickú atmosféru.

skrášlenie balkóna

Text: Michaela Miňová
Foto: unsplash.com, pinterest.com, pexels.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu