Zatúžili ste po interiéri s nádychom zimného luxusu? Potom je interiérový štýl inšpirovaný zimnou krajinou pre vás to pravé orechové! Siahnite po odtieňoch bielej, krémovej, zlatej, či striebornej a premeňte svoj domov na pravú zasneženú rozprávku.

Ľadové odtiene

Chcete, aby každý kút vášho príbytku dýchal zimnou atmosférou? Tak si ho zariaďte v štýle Winter Glam! Interiérový štýl s príznačným názvom kombinuje typické zimné a ľadové odtiene, ktoré vytvoria aj z obyčajnej izby takú, ktorá vyzerá, ako keby sa jej svojim žezlom dotkol samotný Mrázik! Bielou v interiéri nešetrite a aplikujte junahmä  na doplnky a textílie. Tie miestnosť v okamihu presvetlia a dodajú jej zimný nádych. 

Elegantný interiér

Biela v interiéri pôsobí elegantne, čisto a sofistikovane. Winter Glam je zimnou verziou obľúbeného glamour štýlu. Rovnako v ňom prevládajú neutrálne a ľahko kombinovateľné odtiene bielej, sivej či béžovej. Eleganciu a lesk však zimne ladenému interiéru dodajú metalické odlesky. Rozhodne to však s nimi nemusíte preháňať, celkom postačí jeden nápadný akcent, napríklad v podobe svietidla, či lesklej vázy. 

Mäkké materiály

Winter Glam, podobne ako glamour stavia v interiéri na pohodlí a tak v ňom nesmú chýbať materiály, ako je zamat, plyš, či stále obľúbenejší huňatý materiál teddy. Tie sa dokonale kombinujú s kovmi, napríklad chrómom, ale tiež mramorom. Mäkké materiály sa uplatnia na čalúnenom nábytku, vankúšoch, závesoch i dekách. Kov, a mramor naopak vyniknú na solitérnych kusoch nábytku – konferenčných, či príručných stolíkoch a regáloch. Bodku za útulným zimným interiérom dá kožušina, ktorá môže byť umiestnená na zemi, či ležérne položená na kresle alebo sedačke. 

Neobvyklé tvary

Asymetria, odklon od perfekcionizmu a experimentovanie s tvarmi interiéru v štýle zimnej rozprávky rozhodne pristanú. Prejavujú sa najmä na doplnkoch, ako sú vázy, misy, svietniky, či vankúše. Neobvyklosť tvarov však vynikne aj na nábytku a to najmä na sedačkách, taburetoch a kreslách. Kombinácia asymetrických tvarov a lesku je zárukou sofistikovaného a neopozeraného priestoru. A taký by Winter Glam určite mal byť!

Text: Michaela Miňová 

Foto: freepik.com, pinterest.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu