Posteľ je najdôležitejšou súčasťou spálne. Ale na samotnej posteli by ste sa veľmi nevyspali, potrebujete ešte matrac. A tu vzniká otázka, na ktorú si musíte odpovedať skôr, ako sa vyberiete na nákup. Pri zariaďovaní spálne a kúpe manželskej postele musia partneri urobiť základné rozhodnutie: vybrať si jeden veľký matrac alebo dva samostatné? Pozrime sa na to, aké výhody predstavujú jednotlivé riešenia.

Jeden veľký matrac vám ušetrí prostriedky

Veľký matrac cez dve lôžka má svoje výhody. Dáva mu prednosť veľa párov. Keďže si ľudia najčastejšie kupujú posteľ s rozmermi 180 x 200 cm, logicky sa najviac predávajú aj veľké matrace 180 x 200 cm. Kúpiť si jeden veľký matrac je tiež cenovo výhodnejšie ako kupovať dva menšie matrace.  Zároveň je to aj tá najväčšia výhoda jedného matraca. Oplatí sa po ňom siahnuť aj v prípade, že je pre vás naozaj neznesiteľná medzera, ktorá vzniká v strede postele pri kúpe dvoch matracov. A ak máte takzvanú kontinentálnu posteľ.

Samostatné matrace sú o maximálnom komforte

Alternatíva v podobe dvoch samostatných matracov 90 x 200 cm má viac výhod. Začnime „drobnosťami“: s dvoma samostatnými matracmi sa ľahšie manipuluje, čo využijete napríklad už pri nákupe, ale i pri ich čistení. Nezanedbateľnou prednosťou je i to, že umožňujú použitie polohovateľných roštov. (Čo obvykle doceníme až neskôr.) Hlavnou výhodou dvoch samostatných matracov je možnosť, že si každý z partnerov môže kúpiť taký matrac, ktorý mu bude vyhovovať v maximálnej miere. Pri výbere ideálneho matraca je totiž dôležitých hneď niekoľko faktorov, ktoré vás zaručene rozdeľujú v tom, čo pre vás znamená ideálny matrac.

Môžete si napríklad vybrať každý matrac s inou tvrdosťou, keďže niekomu vyhovuje spánok na mäkkom, inému na tvrdom. Na ideálnu tvrdosť má však vplyv aj hmotnosť človeka a dôležitá je dokonca aj najčastejšia spánková poloha. 

A toto všetko máte s najväčšou pravdepodobnosťou odlišné od svojho partnera…

Foto: Shutterstock 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu