Volány sú štýlovým a výrazným prvkom odevov už po celé roky. So železnou pravidelnosťou sa dostávajú v móde do popredia, inokedy sa držia v úzadí. Túto sezónu sa objavujú s veľkým dôrazom. Nosiť sa budú v rôznych veľkostiach a tiež v klasickom či asymetrickom strihu. Nechajte sa strhnúť volánovým šialenstvom a užite si volány naplno!

Nádych romantiky

Nič nepôsobí ženskejšie a elegantnejšie ako volány. Trend 70. rokov, keď takmer každý kúsok ženského či detského odevu mal volán,  je opäť tu a je pripravený z každej ženy vyčariť šarmantnú dámu. Volány povýšia aj ten najnudnejší outfit na inú úroveň a dodajú mu romantický nádych. Modely s volánmi môžete nosiť nielen na večer, skvelo sa hodia aj do práce, či na prechádzku mestom. Volánové kúsky doplňte už len basic oblečením a doplnkami, aby outfit nepôsobil príliš prekombinovane. Siahnuť môžete po volánových kreáciách vo farbách, ale aj čiernobielej klasike, ktorou nikdy nič nepokazíte. 

Stavte na jednoduchosť

Ani nová sezóna sa nezaobíde bez nesmrteľných volánov. Návrhári nenechávajú nič na náhodu a ženské siluety tak nebudú chýbať nielen na mólach, ale aj v uliciach. Do popredia sa dostávajú klasické farby, jednoduché línie a jemné volány, ktoré pôsobia ľahko až étericky. Volány vyzerajú rafinovane aj v kombinácii s transparentnými materiálmi, či jemnými pastelovými odtieňmi. Takéto modely sú ako stvorené na prichádzajúcu jar, i letné obdobie. 

Asymetrický strih volánu

Ozdobné lemy a objemné volány túto sezónu volajú po zmene. V súčasnosti módni tvorcovia s nimi pracujú ako s atypickým dekoratívnym detailom na oblečení. Asymetrické volány pôsobia efektne. Uplatnenie nájdu na sukniach, blúzkach, ale aj šatách. Zdobiť môžu tiež detaily na oblečení ako sú rukávy, goliere, i vrecká. 

Formovanie ženskej siluety

Pri volánoch, aj tých asymetricky riešených, si treba dávať pozor na to, kde sú na odeve aplikované. Pridávajú totiž objem a nesprávne zvolený model môže pôsobiť na postave nelichotivo. Pomocou volánov sa však dá jednoducho opticky vytvarovať silueta. Ak máte útlu postavu, či menšie poprsie, môžete si dovoliť pridať objem v hornej časti pomocou topu, alebo blúzky s bohatým riasením. Naopak ženy s krivkami by mali siahnuť po modeloch, ktoré postavu zbytočne nerozširujú. Vhodné sú jemné volániky, zvolené napríklad na rukávoch, poprípade leme sukne, prípadne umiestnené pozdĺžne. 

Text: Michaela Miňová

Foto: unsplash.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu