Povinné zmluvné poistenie za 48 Eur ročne? Ide to aj online!

0
689

Povinné zmluvné poistenie je jeden z nutných výdavkov, ktoré pravidelne zaťažujú rozpočet. Výška poistenia sa však nemusí nevyhnutne šplhať na niekoľko tisíc, stačí si len vybrať tú správnu poistku. Ako to ale urobiť, bez toho aby ste museli obiehať jednotlivé poisťovne a stále dokola niekomu diktovať svoje osobné údaje?

Odpoveď na túto otázku nájdete na internetovom porovnávači poistenie Klik.cz, na ktorom si možno v priebehu niekoľkých málo minút online dojednať povinné zmluvné poistenie, a to už od tisíc korún. „Na našom webe ponúkame produkty väčšiny poisťovní pôsobiacich na českom trhu, čím zákazníkovi rýchlo a prehľadne poskytneme porovnanie nielen cien, ale aj produktu ako takého. Týmto spôsobom u nás ušetrí skoro 90% vodičov, najlacnejšie povinné zmluvné poistenie vieme uzavrieť za 48 Eur ročne, “ uvádza Aleš Rothbarth, expert z Klik.sk.

A ako dohodnutie povinného zmluvné poistenie online funguje? V sekcii kalkulačka povinného zmluvného poistenia je potrebné najprv zadať základné údaje o vás a o automobile. „V prvom kroku zjednanie povinného zmluvného poistenia online nás zaujíma kategórie vozidla, továrenské značka, model, zdvihový objem valcov a výkon motora. Ďalej potrebujeme vedieť základné údaje o poistníkovi ako vek, bydlisko a kontaktné údaje. Dôležité pre nás sú samozrejme aj bonusy, „vysvetľuje Rothbarth

Ak však bonusy, teda počet najazdených mesiacov bez poistných udalostí, nepoznáte, experti z Klik.sk je pre vás môžu overiť. V takom prípade stačí zvoliť variantu nie som si istý a bonusové mesiace budú automaticky overené a podľa nich bude cena poistenia upresnená.

Po zadaní vyššie spomínaných údajov sa vám zobrazí prehľadne zoradené ponuky povinného zmluvného poistenia od väčšiny poisťovní pôsobiacich na slovenskom trhu a vy si už môžete vybrať konkrétne povinné zmluvné poistenie. U neho si potom len overíte či zodpovedá vašim parametrom, potvrdíte a na mail vám bude zaslaná všetka zmluvnej dokumentácie. Tú netreba nijako tlačiť, podpisovať a skenovať. Poistná zmluva totiž vchádza do platnosti po zaplatení poistného. Jazdiť však môžete prakticky ihneď, pretože vám na mail spoločne so zmluvnou dokumentáciou bude zaslaná aj zelená karta. „Na e-mail odosielame tzv. Dočasnú Bielu kartu, ktorá je považovaná za klasický doklad a je možné s ňou vyjsť do ulíc. Originál Bielej karty potom odosielame druhý pracovný deň doporučene poštou, „upresňuje Aleš Rothbarth za Klik.sk.

Ak uzavriete nové povinné zmluvné poistenie, je tiež potrebné vypovedať starú poistku, ak ju máte stále aktuálnu. Odporúčame preto na vašu starú poisťovňu zavolať alebo osobne navštíviť kamennú pobočku, aby ste zbytočne neplatili povinné zmluvné poistenie dvakrát.

foto: Klik.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu