Inovatívny výrobca eko drogérie a šetrnej kozmetiky Tierra Verde predstavil nové Tablety do umývačky riadu, ktoré si hravo poradia s mastnotou aj škvrnami, a pritom sú celkom biologicky odbúrateľné. Sú maximálne ohľaduplné k zdraviu a životnému prostrediu a vďaka šetrnému zloženiu vyhovujú aj domácim čističkám odpadových vôd. 

Obsahujú len 6 surovín rastlinného a minerálneho pôvodu, naopak nenájdete v nich ropné deriváty, fosfonáty, chlór, enzýmy, syntetické parfémy či farbivá, ktoré môžu vplývať na chuť jedál a nápojov. Pre optimálny výsledok sa odporúča používať programy s teplotou nad 55 ºC. 

Aby nevznikal zbytočný odpad, tablety nie sú  jednotlivo zabalené a predávajú sa v dózach zo 100 % recyklovaného a 100 % recyklovateľného plastu, ktoré si môžete následne doplniť v bezobalovej predajni. Tiež sa dajú kúpiť v litrových vratných fľašiach a vedierkach. Vďaka tomuto dôslednému prístupu nové Tablety do umývačky riadu od Tierra Verde vyhovujú náročným požiadavkám významného európskeho certifikátu Ecogarantie, ktorý potvrdzuje, že majú najmenšiu možnú ekologickú stopu.

Zaujímavý je aj príbeh lisu Láskatož, ktorý tieto tablety vyrába. V Tierra Verde dostal druhú šancu, inak by skončil na šrotovisku. Pôvodne lisoval soľ do bazénov a mal zlomený piest, neskôr sa ukázali aj problémy s elektronikou. Šikovným rukám sa ho však podarilo opraviť a dnes chrlí 1 000 tabliet do umývačky za hodinu. Viac informácii nájdete na www.tierraverde.sk.

Foto: Tierra Verde

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu