Každý, kto zariaďuje byt, musí riešiť mnohé dilemy. Aký štýl si vybrať? Ktorá posteľ v spálni poskytne najväčšie pohodlie? Ako funkčne zariadiť kuchyňu? Aká farba pohovky bude najviac nadčasová? V tomto texte rozptýlime pochybnosti, ktoré môžu vznikať pri výbere farieb rohovej sedačky do obývačky. Pozrite sa, aké farby čalúnenia sú práve teraz v kurze.

Pôsobivá sedacia súprava – aká farba je hitom roku 2023?

Ako v každom odvetví, aj v oblasti interiérového dizajnu sa každoročne objavujú dominantné trendy a zaujímavé návrhy. Dizajnéri sa nevyhýbajú odvážnym riešeniam, ich nápady často dokážu prekvapiť, a neraz sú takou originálnou inšpiráciou, ktorej sa nedá odolať.

V roku 2023 sa stretávame, a nielen v móde, s prvkami, ktoré boli typické pre 60. a 70. roky 20. storočia. Tento štýl však predstavuje oveľa viac, než len farby inšpirované prírodou – béžové, hnedé a zelené – ide aj, a najmä, o intenzívne výrazné tóny. Nezabúdajme, že inštitút Pantone označil za farbu roka 2023 sýtu, tmavoružovú, nazývanú Viva Magenta. Pre odtieň čalúnenia odvážna farba, ale nepochybne dodá modernej obývačke jedinečnosť a odstráni v interiéri nevýraznosť a monotónnosť. Skvele obohatí priestor aranžovaný napríklad v eklektickom alebo boho štýle. Rohová sedacia súprava v odtieni Viva Magenta, na pozadí svetlých stien, doplnená kobercom prírodnej farby a skleneným konferenčným stolíkom, dostane do vytrženia každého.

Nepresvedčila vás ružová, ale aj tak chcete mať v obývačke intenzívnu farbu sedacej súpravy? Obzrite si teda vzorky čalúnenia v smaragdových, tmavomodrých, alebo aj horčicových farebných odtieňov. Tieto farby dominovali v minulých rokoch a stále sú na výslní módy – dokonale sa  hodia ku každému štýlu, ktorý odkazuje na prírodu.

Začlenenie farebnej rohovej sedacej súpravy do obývacej izby

Nezáleží na tom, či si vyberiete menšiu kompaktnú dvojmiestnu sedačku alebo trojmiestnu so širokými opierkami – výrazná farba jej čalúnenia najskôr bude dizajnovou výzvou. Sedacia súprava výraznej módnej farby je len prvým krokom pri zariaďovaní elegantnej obývačky. Viete, aké triky použiť, aby v priestore nedominovala príliš a aby vytvorila s ostatnými prvkami pekný celok? 

Určite sa dá ľahšie začleniť do interiéru rohová sedačka granátovej farby, než žiarivo ružová. Ak nechcete urobiť dizajnérske faux pas, použite pravidlo farebnej trojky, t. j. nekombinuj viac ako tri farby. Farby, ktoré sa hodia takmer ku všetkému, sú biela, čierna, jaseňová, béžová a väčšina zemitých odtieňov. 

Nápadná vysoká rohová sedacia súprava sýtej farby, prípadne kožená, bude určite dobre vyzerať na pozadí farebne neutrálnych stien, obklopená jemnými doplnkami v krémových a écru odtieňoch. Ak chcete dizajn interiéru spestriť, použite podobnú výraznú farbu ako má sedačka, aj na závesoch a pri niektorých doplnkoch, ako sú vázy či sviečky. Premýšľate, kde svoj vysnívaný model nájdete?

Prezradíme vám: rohové sedacie súpravy hľadajte na agatanabytok.sk.

Sedačka v módnej neutrálnej farbe

Milovníkov minimalizmu, klasického a boho štýlu určite poteší, že v roku 2023 sú trendom nielen intenzívne tóny, zelená, purpurová alebo Viva Magenta. Interiérovým hitom je aj čalúnený nábytok zemitých farieb, čiže hnedej, béžovej, grafitovej alebo hrdzavej. Fantasticky sa dajú doladiť s prírodnými doplnkami a rastlinami.

Eklekticizmus, módny v roku 2023, nemusí využívať len pestrofarebné doplnky – retro verzia je založená na tlmených farbách a jemne je inšpirovaná aj štýlom 60. rokov. Páči sa vám obývačka, ktorá má dušu? Pozrite sa na kožené rohové sedacie súpravy štýlu vintage v sýtej medenej farbe, alebo si vyberte tmavohnedé kreslo či štýlovú podnožku. Ide o čalúnené kusy nábytku, ktoré sú v kurze a oplatí sa venovať im pozornosť. Pri zariaďovaní obývačky však nezabúdajte, že domov je predovšetkým odzrkadlením vášho vlastného vkusu. Preto si prezrite ponuky obchodov s nábytkom, ale obývačku sa zariaďte podľa seba!

Foto: www.agatanabytok.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu