Kráľovská starostlivosť o pleť na jeseň

0
1049

Ako obnoviť a regenerovať pleť v jesennom čase? Doprajte si kráľovskú starostlivosť s organickou kozmetikou.

Prajeme si, aby naša pokožka bola stále vyživená, šťavnatá, žiarivá, jednoducho plná života. V lete však dostala od slniečka pomerne dosť zabrať, môže byť vysušená a celkom určite jej chýba vlaha aj výživa. Na jeseň je teda dôležité zamerať sa na to, ako dostať pokožku do tej správnej kondície. Otázka teda znie, ktoré kozmetické produkty zvoliť? Siahnuť by ste mali určite po tých, ktoré sú určené na hydratáciu, regeneráciu a výživu. Nemenej dôležité bude aj správne čistenie pleti a taktiež nadštandardná starostlivosť v podobe najrôznejších pleťových masiek. Zároveň dbajte na zloženie jednotlivých produktov, ktoré si zaobstarávate. Odporúča sa vyberať prípravky obsahujúce suroviny v organickej kvalite a zároveň aktívne látky s klinickými štúdiami. Tie regenerujú bunky a pleť je potom znovu vyživená a tiež pružná.

Česká značka organickej kozmetiky Havlíkova apotéka veľmi starostlivo pripravuje každý svoj kozmetický recept. Produkty obsahujú vyvážený pomer organických bylín, aktívnych látok, olejov, vitamínov, minerálov a ďalších darov prírody. Pre jesennú starostlivosť o pleť odborníci z Havlíkovej apotéky odporúčajú v prvom rade dôkladné čistenie, a to hneď dvojité. Následnú regeneráciu pomocou vhodného pleťového séra a pleťového krému. A nadštandardnú starostlivosť v podobe najrôznejších masiek s aktívnymi látkami, pričom niektoré sa používajú ráno a iné na noc.

Dvojité čistenie je kľúčom ku kráse

Pre niektoré ženy je tento pojem novinka, iné si bez neho nedokážu predstaviť ani jeden večer. „Dvojité čistenie je metóda odlíčenia a vyčistenia tváre na dvakrát. Efektívne tak odstránite nečistoty a make-up, ktoré môžu na pokožke zostať po jednorazovom umytí tváre. Pokiaľ nie je pleť precízne vyčistená, zostávajú na nej odumrelé bunky, pleť je potom zašednutá a mdlá. Najviac nebezpečné sú ovšem zvyšky make-upu, ktoré prejdú oxidáciou. To vedie k poškodeniu kožnej bariéry a predčasnému starnutiu pleti,“ vysvetľuje Kristína Bradáčová, produktová manažérka Havlíkovej apotéky. Kristína odporúča najskôr vyčistiť pleť odličovacou maskou a následne ju dočistiť odličovacou vodou. Havlíkova apotéka vyvinula tú najjemnejšiu formu odlíčenia s názvom Hebká tvárička. Ide o masku, ktorá zanechá pleť jemnú a zamatovú. „Naša odličovacia maska má podobu mlieka. Formu masky sme zvolili, keďže je dobré nechať produkt chvíľu pôsobiť, stačí 2 minúty, a potom následne zmyť. Vďaka tomu sa rozpustí ďaleko viac nečistôt a líčidiel,“ hovorí Kristína. Cena Hebkej tváričky: 15,60 eur/200 ml. 

Pre druhý krok čistenia použite odličovaciu vodu. Havlíkova apotéka má vo svojom sortimente vôd hneď niekoľko. Pre jesenné obdobie po lete bude najvhodnejšia voda hydratačná s názvom Kúzelná studnička. Odličovaciu vodu naneste na vatový tampónik a jemne s ňou dočistite pleť. Na záver opláchnite pokožku čistou studenou vodou, aby sa pleť dokonale prekrvila a pripravila pre další  krok starostlivosti. 

Cena Kúzelnej studničky: 7,72 eur/100 ml.

Skutočná regenerácia pomocou séra a krému

Používanie séra pod krém už je dnes takmer samozrejmosťou. Najmä po 25 až 30 roku veku. Ako nájsť vhodné sérum a krém, ktoré pleť hydratujú skutočne do hĺbky, regenerujú a dodajú pokožke potrebnú výživu? „Produkty by mali obsahovať niektorú z aktívnych látok, ktoré sa o hydratáciu postarajú. Jedinečná je látka Pentavitin®, ktorá je overená klinickou štúdiou. Táto látka napodobňuje prirodzené prostredie pokožky, a tým ju hĺbkovo hydratuje aj regeneruje. Klinické štúdie Pentavitin® potvrdili vyhladenie a vypnutie kože, schopnosť posilnenia jej bariérovej funkcie, zjemnenie povrchu kože, vrátane zmiznutia suchých šupiniek, a to pri pravidelnom používaní už po dvoch týždňoch. Havlíkova apotéka práve túto látku využila do produktu s názvom Grófkino sérum,“ hovorí Kristína Bradáčová. Prípravok je určený na regeneráciu unavenej a zvädnutej pleti so známkami dehydratácie pokožky. Sérum regeneruje, vyhladzuje a vypína pokožku. Okrem látky Pentavitin® obsahuje tiež avokádový olej, extrakt z ľulku zemiakového a vitamín E. Cena produktu Grófkino sérum: 24,64 eur/30 ml.

Pleťový krém, ktorý sérum vhodne doplní, pleti dodá výživu a hydratáciu, Havlíkova apotéka nazvala Krásna dáma. Ide o vysoko výživný produkt s klinickou štúdiou PhytoCellTecTM Symphytum. Klinické testy realizované vo Švajčiarsku a Francúzsku preukázali, že čerstvé bunky z koreňa kostihoja lekárskeho, ktorý je v produktu obsiahnutý, disponujú vlastnosťami súhrnne nazývanými ako anti-aging. Pleť sa rýchlejšie regeneruje, vrásky postupne miznú, pokožka je nadupanejšia a šťavnatejšia. Kostihoj lekársky napomáha ľudským kmeňovým bunkám k lepšej regenerácii. Je to taký malý zázrak v kozmetike. Krém dokonce vypína čeľustné kontúry a vďaka tomu vyzerá celá tvár úžasne, mlado a sviežo. Cena pleťového krému Krásna dáma: 24,36 eur/30 ml. 

Masky na raňajky aj na večeru

Ráno je potrebné pleť dobre naštartovať na celý deň. Havlíkova apotéka pre tento účel priniesla na trh trojminútové masky. V krátkom čase tak doprajete pleti presne to, čo potrebuje. Pri pravidelnom opakovaní je výsledok na pokožke veľmi skoro vidieť. Ranná maska, ideálna nielen pre jesenné obdobie, nesie názov Kráľovské raňajky. Na jeseň ju nanášajte na pleť v hojnej vrstve. Je obrovsky výživná, hutná a pleť doslova nakopne. Ide o produkt s klinickou štúdiou Pentavitin®, s avokádovým olejom, extraktem z materskej kašičky, rakytníka a šalvie. Cena masky Kráľovské raňajky: 12,04 eur/30 ml.

Vybrané masky je skvelé aplikovať na celú noc a zmývať ich až ráno. „V noci sa naše telo regeneruje a prebieha tvorba a obnova buniek. Použitím nočnej masky tomuto procesu pomôžeme. Jej hlavnou úlohou je dodanie hydratácie, ktorá je veľmi dôležitá aj na prevenciu vrások. Nočná maska a nočný krém by mali byť aplikované spoločne. Nočné masky posilňujú a zintenzívňujú účinky nočného krému tým, že vytvoria ochrannú bariéru, ktorá v pleti uzamkne aktívne látky, vitamíny a hydratáciu. Je vhodné ich používať 2 – 3 x týždenne. Pri každodennom použití totiž strácajú účinnosť,“ vysvetľuje Kristína Bradáčová. V ponuke Havlíkovej apotéky nájdete nočné masky hneď dve – Ruža damascénska a Pekné sny. Ide o masky krémové, regeneračné a vysoko vyživujúce. Obe obsahujú kyselinu hyalurónovú, ktorá pôsobí veľmi efektívne na našu pleť po celú noc. Taktiež obe obsahujú klinicky overenú aktívnu látku ALGAKTIV® GenoFix Nite pre vypnutie pleti, redukciu vrások, hĺbkovú hydratáciu a regeneráciu všetkých typov pleti. Cena oboch masiek je rovnaká: 10,72 eur/30 ml.

Havlíkova apotéka 

Havlíkova apotéka je česká firma s tradíciou, ktorá si zakladá na bezkonkurenčnej kvalite svojich produktov. 

Produkty z Apotéky v sebe spájajú modernú vedu, organické suroviny, receptúry preverené časom a dávnu históriu byliniek, ktoré odpradávna mali známe liečivé účinky. Na ingrediencie a ich kvalitu, ktoré Apotéka používa pri výrobe kozmetiky, je kladený nekompromisný dôraz. Lokálne bylinky si sami pestujú vo vlastných eko záhradách v Chářoviciach a tie, ktoré v Česku nerastú, získavajú od certifikovaných dodávateľov v tej najvyššej možnej kvalite. Udržateľnosť je pre Apotéku prioritou. Čo z prírody získa, to sa jej taktiež snaží vrátiť späť. Namiesto klasických obalov používajú obaly z recyklovaného papieru a hliníkové tuby, ktoré sú 100% recyklovateľné. Použité obalové materiály môžu zákazníci vrátiť naspäť do predajní, kde sa postarajú o ich recykláciu. Unikátny projekt s osivom lúčnych kvetín pre zákazníkov Apotéky podporuje rozkvet českých a slovenských lúk. Poslaním Havlíkovej apotéky je robiť radosť a spájať zákazníkov s najčistejšou krásou prírody, tradíciou, úprimnosťou a nežnosťou. Pretože láska, ktorú cítite k sebe a k svojmu telu je tým najkrásnejším darom prírody. 

Viac na www.havlikovaapoteka.sk alebo už len www.apoteka.sk.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu