Účasť na veľtrhoch cestovného ruchu, komunikácia s cestovnými kanceláriami a touroperátormi, spolupráca s miestnymi médiami a influencermi, ale najmä priame letecké spojenie prispieva k zvyšovaniu záujmu izraelských turistov o pobyt v piešťanských kúpeľoch a dovolenku v Trnavskom kraji. Aj na základe rastúceho záujmu o našu destináciu pripravujú zúčastnené strany dohodu o pokračovaní leteckej linky Tel Aviv – Piešťany – Tel Aviv od februára 2024. Zástupcov izraelských cestovných kancelárii o tom informovali na nedávnej prezentácii Discover Central Europe zástupcovia Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj. 

Priemerná vyťaženosť letov Tel Aviv – Piešťany – Tel Aviv je na úrovni 50 %. Údaj zahŕňa aj aktuálny stav predaja leteniek na všetky lety realizované v tomto roku. Linka, ktorá začala v máji, bude fungovať do polovice novembra 2023 s príletom i odletom z Piešťan vždy v stredu. Záujem na tom, aby priama letecká linka pokračovala od februára 2024, avizujú  zástupcovia Trnavského samosprávneho kraja, izraelského touroperátora Overseas a Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj.

V máji tohto roka sme privítali prvých turistov na priamej leteckej linke Tel Aviv – Piešťany – Tel Aviv, a zároveň tak odštartovali spoluprácu v oblasti cestovného ruchu s krajinou Blízkeho východu. Dnes môžeme smelo hovoriť o tom, že Trnavský kraj opäť získava na izraelskom trhu povesť dovolenkovej destinácie. Lákadlom je, samozrejme, možnosť využitia kúpeľov, pričom oslovujeme všetky cieľové skupiny hľadajúce dobrodružstvá v Trnavskom kraji zážitkov. V priamom leteckom spojení s Izraelom plánujeme pokračovať a naďalej tak plniť hlavnú myšlienku, ktorou je rozvoj a podpora cestovného ruchu v našom kraji,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič. 

Už počas tejto sezóny sme zaznamenali záujem zo strany izraelských turistov a preto chceme v prevádzke priameho leteckého spojenia medzi Tel Avivom a Piešťanmi pokračovať. Trnavský kraj je pre obyvateľov Izraela atraktívnym cieľom. Lákajú ich liečivé pramene, ale aj prírodné scenérie a kultúrne pamiatky a podujatia,“ potvrdila Vered Schwarz zo spoločnosti Overseas.

V septembri sa v Tel Avive konala spoločná prezentácia krajín Vyšehradskej štvorky s názvom Discover Central Europe s cieľom prilákať izraelskú klientelu do strednej Európy. Každú krajinu reprezentovalo šesť subjektov. Slovensko bolo zastúpené aj Krajskou organizáciou cestového ruchu Trnavský kraj. „Na Discover Central Europe boli pre nás najdôležitejšie osobné stretnutia so zástupcami izraelských touroperátorov a cestovných kancelárií, s ktorými sme nadviazali prvé kontakty ešte minulý rok v októbri, pred zavedením leteckej linky. Sme radi, že v tomto roku  sme ich už mohli informovať o pripravovanom pokračovaní priamych letov Tel Aviv – Piešťany – Tel Aviv,“ povedala Agáta Mikulová, riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj. 

Podľa údajov Štatistického úradu SR strávili minulý rok práve návštevníci z Izraela v Trnavskom kraji v priemere 11,75 noci, pričom priemer všetkých zahraničných turistov bol 3,61 noci. Od januára do júla 2023 zavítalo do Trnavského kraja 1 792 turistov z Izraela, v hoteloch a penziónoch na jeho území sa postarali o 18 125 prenocovaní. Za celý predkovidový rok 2019, ktorý bol z pohľadu cestovného ruchu na Slovensku rekordný, strávilo 4 181 návštevníkov z Izraela na území Trnavského kraja 51 352 nocí. Trend nárastu počtu izraelských turistov potvrdzujú aj štatistiky Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany. Od januára do júla 2023 strávilo 1 516 hostí z Izraela na Kúpeľnom ostrove spolu 17 066 nocí.

Pripravil: Martin Palkovič, Foto: KOCR Trnavský kraj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu