JASKYŇA DRINY, TURISTICKÉ CHODNÍKY AJ SMOLENICKÝ ZÁMOK ZOSTÁVAJÚ OTVORENÉ POČAS JESENE

0
451
Trnava Smolenický jaskyňa driny

Objavovať nenáročné turistické trasy a cyklotrasy, ktoré sú vhodné aj pre rodiny s deťmi, môžu návštevníci Malých Karpát nad obcou Smolenice. Zaujímavé turistické miesta ako Smolenický zámok či jaskyňa Driny zostávajú otvorené aj počas októbra.  

Na turistiku či cyklotúry počas stále pretrvávajúcej teplej jesene, sú vhodné dobre prístupné trasy v Malých Karpatoch v okolí obce Smolenice, len pár kilometrov od Trnavy. Okrem zaujímavých turistických miest, ktoré sa tu nachádzajú, je tu aj jaskyňa Driny, jediná sprístupnená jaskyňa na Západnom Slovensku a Smolenický zámok. Smolenice sa stávajú vyhľadávanou víkendovou výletnou destináciou aj pre jej výhodnú infraštruktúru. Sú dostupné vlakovým spojením aj autobusovou dopravou. „Smerom od vlakovej stanice vedie turistický chodník do jaskyne Driny, okolo rekreačnej oblasti Jahodník po zelenej značenej turistickej trase, alebo na vrchol kopca Driny, z ktorého je výhľad na celé okolie.

Jaskyňa Driny zostáva otvorená pre verejnosť aj počas októbra. „Vstupy sú každý deň okrem pondelka od 10. hodiny do 14,30. V jaskyni je priemerná teplota 7 stupňov Celzia, preto odporúčame návštevníkom teplejšie oblečenie,“ hovorí Peter Zvonár, správca jaskyne.   

Molpír Trnava Smolenický jaskyňa driny

Alexander Prostinák, výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism, ešte dodáva: „Z jaskyne alebo kopca Driny sa môžete vydať po Náučnom chodníku Smolenický kras, prípadne po žltej značenej turistickej trase k Vlčiarni až na vrch Molpír, kde nájdete výhľad s hojdačkou, náučný chodník a praveké hradisko. Odtiaľ vedie trasa až k Smolenickému zámku, ktorý je po letných prázdninách pre verejnosť otvorený len počas víkendov od 11. do 17. hodiny. Vstupy na prehliadky sú každú celú hodinu. 

Molpír Trnava Smolenický jaskyňa driny
Molpír.

Rodinný výlet si návštevníci môžu ozvláštniť aj pod Smolenickým zámkom. Nachádza sa tu rozľahlý park a verejnosti prístupné označené a dobre zabezpečené ohnisko, na ktorom si výletníci môžu opekať prinesené dobroty. Najmä pre deti je veľmi zaujímavá aj včelárska záhrada v podhradí, v ktorej sú včelie úle, výroba medoviny a prístupná je tiež Medová kaviareň. Viac informácií nájdete na stránke www.regiontrnava.sk.

Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!

Smolenický zámok

Foto: Región Trnava

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu