Viete, kto sú „bookgirls“ a „bookboys“? Každé leto klopú na tisíce dvier ďaleko za oceánom, aby americkým rodinám ponúkli vzdelávacie materiály a sebe neopakovateľný zážitok z prázdnin strávených v USA. Pozrite sa, aké leto majú za sebou slovenskí absolventi programu s vyše 160 ročnou históriou.

Southwestern Advantage

Rôzne prázdninové brigády vypĺňajú študentom leto po celom svete. Nielenže si zarobia na svoje koníčky, ale naučia sa aj zodpovednosti a privoňajú k skutočnému pracovnému životu. Obľúbenými pracovnými pozíciami sú predajca zmrzliny, plavčík na kúpalisku či výpomoc v reštaurácii. No existuje aj skupina študentov, ktorým je Slovensko trochu tesné a žiada sa im okúsiť zárobky za jeho hranicami. Pre tých je ako stvorený program Southwestern Advantage zameraný na predaj vzdelávacích pomôcok americkým domácnostiam. Vybraní študenti majú možnosť získať a rozvíjať svoje obchodné, marketingové a podnikateľské zručnosti prostredníctvom predaja vzdelávacej literatúry. Toto leto si účasť v programe vyskúšala takmer tridsiatka slovenských vysokoškolákov z celkového počtu 1 125 z celého sveta. Slováci tak zaklopali na takmer 25 000 dverí v Ohiu, Oklahome, Minnesote, Utahu, Kansase a Oregone.

Náročný, no hodnotný program

Celý program je prepracovaný do najmenších detailov. Vznikol v roku 1855. Začínal s predajom novín a kníh poštou a stále sa vyvíja. Dnes ide o špičkový manažérsky program s mentormi, ktorí každého študenta motivujú k lepším výkonom. Býva síce opisovaný ako jeden z najnáročnejších, no zároveň najhodnotnejších programov pre študentov na svete. Slovenskí študenti sú súčasťou skupiny Europe 1, ktorá okrem nich zahŕňa aj mladých ľudí z Poľska, Lotyšska, Litvy a Estónska. Toto leto bolo pre túto skupinu mimoriadne úspešné, študenti predali najviac kníh v histórii. Najúspešnejšími predajcami zo Slovenska boli Matúš Hrabovský, Matúš Hanák a Martin Križan, ktorý sa dokonca dostal medzi 10 najlepších. Za všetko hovoria aj pochvalné recenzie od amerických zákazníkov, ktorí našich študentov opisujú ako vzdelaných, rozhľadených, komunikatívnych, trpezlivých a úctivých. 

Zážitky na celý život

Záujemcovia o program pritom nemusia mať žiadne predchádzajúce skúsenosti s predajom, naučia sa všetko od piky od svojich mentorov. Tí ich zodpovedne pripravia na leto nielen technicky, ale aj emocionálne. Súčasťou prípravy sú aj rôzne semináre a tréningy, kde študenti stretnú okrem mentorov aj svojich budúcich letných „parťákov“. Pracuje sa naozaj intenzívne, ale nedele patria relaxu. Vtedy sa predajcovia stretávajú, oddychujú, chodia na výlety. Ako hovoria absolventi programu: „Možno zažiješ viac zábavy a naučíš sa viac počas jedného leta ako počas celého života.“ Príjemným bonusom pre mladých ľudí, ktorí príjmu túto výzvu a pracujú najtvrdšie, je odmena v podobe banketu, na ktorom najšikovnejší študenti dostanú za svoje úspechy ocenenia a špeciálne ceny. Hoci sa ďalšie leto zdá byť ešte ďaleko, nábor už začal. Stačí zadať svoje údaje a mentori sa čoskoro ozvú.

uveďte.

Pripravila: Lucia Chovanová

Foto: Southwestern Advantage

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu