Radka Baranková stojí za značkou BE UNIQUE, o ktorej budete ešte veľa počuť. Jej farebné kolekcie vás učaria hneď na prvý pohľad. Nejde len na oko pekné kúsky odevu, ale o funkčné oblečenie. V rozhovore sa dozviete ako značka vznikla, čo všetko ponúka pre verejnosť a čo plánuje do budúcna.

Módny priemysel je presýtený rôznymi trendami. Prečo ste zvolili výrobu prších plášťov?

Moja voľba bola jednoduchá – keď som v roku 2021 začala vyrábať bundičk pod mojou značkou B Unique, na českom a slovenskom trhu v tom čase podobný kúsok neexistoval. Chýbalo mi niečo moderné a praktické zároveň. A tiež farebné. Tí, ktorí ma poznajú, vedia, že farby ma charakterizujú. Neustále bojujem za to, aby ľudia okolo mňa nosili niečo veselšie.

Venovali ste sa móde aj v minulosti?

Som klasická žena, móda ma vždy bavila. Ale nie som typ, ktorý sa drží trendov pre dané obdobie. Nosím to, v čom sa cítim dobre a čo ma baví. Ale nikdy mi nenapadlo, že by som mohla mať vlastnú kolekciu.

Kde beriete inšpiráciu?

Na toto sa nedá ľahko odpovedať. Prečo som bundičky vytvorila, som už spomenula v prvej otázke. Samozrejme, sledujem sociálne médiá a zaujímajú ma potreby žien. Myslím si, že každý produkt aj tak pochádza odo mňa/z mojej hlavy.

Každý model šijete na mieru podľa objednávky?

Áno, každý model je v Českej republike šitý na mieru. Ponúkam aj personifikáciu, ktorá sa stáva čoraz populárnejšou. Na každej bunde sme schopní vytvoriť iniciály, čo je veľmi obľúbená pridaná hodnota. V tomto prípade bunda funguje perfektne aj ako originálny darček. Napríklad veľa mojich zákazníkov kupuje rovnaký kúsok pre seba a svojho partnera, ale aj pre priateľa, rodičov alebo obchodných partnerov.

Okrem prších plášťov pribudla na vašom webe aj plyšová kolekcia. Prečo táto voľba?

Pretože som to ja. Milujem plyšový materiál rovnako ako farby. Preto nemôžu chýbať tieto kúsky v mojej kolekcii. Je to všestranný kúsok, ktorý môžu nosiť ženy rôznych tvarov a konfekcií. Je multifunkčný a pohodlný. Samozrejme, zákazníci si môžu objednať aj plyšový klobúk, takzvaný bucket hat, čo je ďalšia vec, ktorá charakterizuje B Unique.

Je niečo, po čom veľmi túžite a ešte by ste to chceli v móde dosiahnuť?

Mám svoje sny, ale zatiaľ ich nechcem prezradiť. Všetko, čo môžem povedať, je, že sa týkajú farieb. Keď vidíte človeka nosiť farebné veci, zrazu vyžaruje úplne inú energiu a čo je najdôležitejšie, radosť. Bohužiaľ, ľudia sa dosť boja farieb, a to je obrovská škoda.

Foto: BeUnique, archív redakcie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu