A ako to už u úspešného spisovateľa Ahnhema býva zvykom, máme tu ďalšiu vraždu. Známu lifestylovú blogerku nájdu zavraždenú v apartmáne jedného z luxusných štokholmských hotelov. Ide o chladnokrvnú popravu alebo o následok erotickej hry, ktorá zašla priďaleko? Prípad dostala na stôl Malin Rehnbergová, bývalá kolegyňa Fabiana Riska, ktorého verní fanúšikovia Ahnhemových kníh dobre poznajú. Krimi trilery ako Obeť bez tváre, Deviaty hrob, 18 pod nulou či Motív X sa stali bestsellermi po celom svete.

Malin však vyšetrovanie sťažujú nezhody s novým šéfom, ktorý trvá na tom, aby sa štátna kriminálna polícia sústredila na prípad obchodovania s ľuďmi. Malin zároveň rieši problémy v osobnom živote a ďalšia vražda situáciu ešte vyostruje. Zdá sa, že prípady sú súčasťou niečoho väčšieho… 

Autor v novej knihe ostáva verný svojmu žánru. Aj v novinke Úplne iný príbeh, ktorá práve vyšla vo vydavateľstve Ikar, prináša majstrovský mix psychologického trileru, americkej akčnosti a severskej detektívnej tradície. 

Dielo zo švédskeho originálu En helt annan historia preložila Jana Melichárková.

Stefan Ahnhem (1966) žije v Štokholme a už vyše dvadsať rokov píše scenáre pre televíziu a film. V roku 2014 debutoval románom Obeť bez tváre (Ikar 2017), ktorým priviedol švédsky detektívny román k novým výškam. V roku 2015 zaň získal cenu za debut Crimetime Specsavers Award. Postavu detektíva Fabiana Riska oživil aj v nasledujúcich voľných pokračovaniach série: Deviaty hrob, Osemnásť pod nulou, Motív X, X spôsobov, ako zomrieť a Posledný klinec. Diela vyšli v tridsiatich jazykoch a aj v slovenčine vo vydavateľstve Ikar. Po celom svete sa z nich predali milióny výtlačkov.

Foto: Ikar

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu