Známa slovenská dizajnérka Michaela Ľuptáková oblieka moderátorky a účinkujúcich Krištáľového krídla už niekoľko rokov, pričom jej modely si zamilovali nielen známe tváre, ale aj ďalšie výnimočné Slovenky milujúce krásu, eleganciu a pohodlie jej tvorby. Nedávno sa móda z dielne Michaely Ľuptákovej dostala aj na Jerusalem Design Week a jej modely môžeme pravidelne vidieť aj na osobnostiach v rôznych televíznych projektoch. Aktuálne pripravuje večerné róby pre moderátorky jubilejného 25. ročníka Krištáľového krídla. 

Etablovaná slovenská návrhárka nás nechala nahliadnuť do svojho staromestského ateliéru v Bratislave a priblížila nám spoločne s dvoma tohtoročnými moderátorkami jubilejného 25. ročníka Krištáľového krídla prípravy na slávnostný galavečer. „S Krištáľovým krídlom spolupracujem už dlhšie, na jeho pódiu sme v mojich šatách videli okrem Janette Štefánkovej aj Janu Kirschner v predošlých ročníkoch. Krištáľové krídlo a jeho posolstvo je mi veľmi blízke, nakoľko mám rada jedinečných ľudí, a teší ma, že aj ľudia mimo kamier majú platformu, kde vedia byť ohodnotení,” prezradila Michaela. Podľa množstva rozpracovaných kusov oblečenia v ateliéri je okamžite jasné, že dizajnérka má absolútne nabitý pracovný program a veľa práce. Na otázku, kde berie inšpiráciu a energiu dodáva: „Módny návrhár je niečo ako špongia, ktorá nasáva všetko okolo seba, atmosféru, ľudí a pretvára ich na niečo krásne a umelecké.“

Ako módna návrhárka a stajlistka vyštudovala odbor Odevný dizajn na VŠVU v Bratislave a pod svojim menom tvorí od roku 2006. Zameriava sa najmä na dámsku módu a doplnky s dôrazom na pôsobivú ženskosť, originálne prevedenie a elegantnú jednoduchosť. Slovenská dizajnérka, ktorej rukopis je čitateľný hneď podľa svojho rafinovaného strihu či prevedenia fazóny, pripravuje šaty pre moderátorku Janette Štefánkovú už po niekoľkýkrát. „So Janette sme už taký „tandem”. Poznáme sa dlhšie, dôverujeme si a vždy vieme jedna od druhej čo chceme. Tento rok bude Janette nečakane vo výraznej červenej, no v o to jednoduchšej siluete, ktorá bude ozvláštnená drapériou cez hornú časť šiat. Akcent sústredíme na vrchnú časť šiat, tú ktorú je na obraze najčastejšie vidieť. Okrem toho som chcela zachovať protokolárnosť daného galavečera, a preto Janette nie je príliš odhalená,” upresnila dizajnérka.

Janette bude Krištáľové krídlo moderovať už po druhýkrát, tento raz však moderátoriek a moderátorov bude až desať a to na každú kategóriu ocenení Krištáľového krídla. „Na tento ročník sa obzvlášť teším, nakoľko bude pre mňa o čosi jednoduchší ako ten minulý, práve kvôli väčšiemu počtu moderátorov. Zároveň som poctená, že môžem byť súčasťou tohto projektu a jeho jubilejného 25. ročníka,” priblížila Janette Štefánková počas rozhovoru. 

V ateliéri Michaely Ľuptákovej sa už vynímajú aj modré šaty druhej moderátorky večera a to opernej divy Adriany Kučerovej, ktorá je známa svojim jedinečným hlasom a veľkým talentom. Adriane pripravuje Miška Ľuptáková dvojdielne šaty pozostávajúce z veľkej áčkovej sukne plnej veľkých flitrov a rovnako výrazného topu so zamatovou drapériou, ktorá spolu so sukňou perfektne vynikne aj na javisku. „Mám rada, keď má dizajnér voľnú ruku a môže naozaj vytvoriť niečo, po čom túži. Pri Miške som nemala konkrétnu predstavu, dokonca ani ideu konkrétnej farby. Miška sa šiat zhostila perfektne a aktuálne sa už teším na ich finálnu podobu,” objasnila kreatívny proces operná speváčka. 

Mená laureátov jubilejného 25. ročníka Krištáľového krídla za rok 2021, v rámci ktorého sú nominované osobnosti z rôznych sfér spoločenského života, sa dozvieme už v nedeľu 20. marca 2022 o 20:30 hod. v priamom prenose RTVS na Jednotke

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu