Modrá – ideálna farba odevov na rôzne príležitosti a pre každý vek

0
464
tchibo farba na jar

Modrá je symbolom bohatstva, komunikácie, inteligencie, odpočinku a pokoja. Podnecuje koncentráciu, rozumovú aktivitu, pritom pôsobí relaxačne a má priaznivý vplyv na spánok.

Námornícka, kráľovská, parížska, azúrová, indigová, aquamarínová, ultramarínová, nevädzová, polnočná, modrosivá, pastelová… Množstvo odtieňov modrej prináša nespočetné možnosti kombinácie s ďalšími farbami. Vo svojej jarnej ponuke odevov stavilo na modrú aj Tchibo.

tchibo farba odevov modrá

Vedeli ste, že modrá farba tu nebola odnepamäti? Jediný staroveký národ, ktorý ju používal a mal pre ňu aj pomenovanie, boli Egypťania. Dokonca ani v starovekom Grécku, kolíske kultúry, nemali pomenovanie pre farbu nebies a mora. Jej vzácnosť v starých kultúrach súvisela aj s tým, že sa v minulosti získavala veľmi ťažko.

Dnes sa však môžeme obklopiť jej rôznymi odtieňmi.  Modrá farba pôsobí dojmom ľahkosti a bezpečnosti. Či už na praktických a pohodlných midi šatách alebo na svetlomodrej bielizni vzbudzuje v nás pocit sviežosti a istoty. Dokáže upokojiť, nastoliť vnútornú i vonkajšiu harmóniu.

tchibo farba odevov modrá

Na prechádzky po meste je zase ako stvorené praktická prešívaná bunda s ekologickou impregnáciou evoPel doplnená chino nohavicami. Modrá na pulóvri s rebrovaným úpletom z prírodnej priadze pôsobí v kontraste s pastelovými farbami živo a energicky. Je elegantná i konzervatívna zároveň. Nestráca na sexepíle ani na športových kúskoch.

Aj páni oblečení v modrej, najmä v jej tmavých odtieňoch, budú pôsobiť seriózne, sofistikovane, spoľahlivo a dôveryhodne. Modrá je nadčasová. Preto je to najlepšia farba klasického pulóvra na dôležité pracovné stretnutia, pohovory a do akéhokoľvek formálneho prostredia.

Kombinácia modrej s bielou a červenou je univerzálna. Rovnako ako modrý kardigán. Pristane každej pleti, v ponuke ho nájdete v mnohých modrých odtieňoch. Dá sa kombinovať s ktoroukoľvek ďalšou farbou. Hodí sa rovnako ženám aj mužom v každom veku.

tchibo farba odevov modrá

Tchibo dbá na udržateľnosť, preto pri väčšine svojho oblečenia využíva biobavlnu z udržateľného hospodárstva či prírodné vlákna. Tak ako aj pri bielo-modrom pruhovanom elegantnom pulóvria jednofarebnej sukni.

Pokiaľ ide o oblečenie, Tchibo stavilo na modrú. Preto ju pravidelne nájdete v jeho kolekciách. Stačí sa inšpirovať…

tchibo farba odevov modrá

Foto: Tchibo

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu