Na jarnú únavu pomôže káva

0
1506

Jar je za dverami a väčšina z nás sa na ňu už netrpezlivo teší. S pekným počasím často prichádza ruku v ruke tiež únava. Čo s tým? Skúste šálku kávy. Môžete sa osmeliť a posunúť hranice svojho vnímania rôznych chuťových kombinácii trochu ďalej. Napríklad také Arašidové cappuccino dokáže robiť zázraky. Veď pokiaľ pijete cappuccino, budete podľa jednej z kávových typológií zrejme patriť medzi mladých extrovertných optimistov, ktorí žijú všetkým moderným.

Signature drink – káva pre mlsné jazýčky
Máte radi sladko-slané kombinácie? A kávu? Pokiaľ ste odpovedali dvaktrát áno, tak ochutnajte Arašidové cappuccino. Ide o klasické cappuccino, ktoré je však vylepšené sirupom, ktorý chutí ako arašidové sušienky. Sirup v spojení s kávou vyzdvihne tie správne chuťové profily. Tento kávový nápoj naviac vyhral v súťaži Signature Drink a jeho autorkou je baristka Naďa Krejčíčková z Costa Coffee. Môžete si byť teda istý, že vás čaká „kávové nebo“, ktoré je na vrchu ozdobené vanilkovým cukrom.

Corto Classic možno poznáte. Ide o kávovú „jednohubku“. Extrakcia dvoch dávok kávy po dobu krátkych piatich sekúnd zvýrazní chuť kávy Mocha Italia a vyzdvihne jej prirodzenú sladkosť. Povrch Corto Classic baristi ozdobia technikou latte art pomocou jemnej mliečnej mikropeny. Nemusíte ale zostávať pri klasike. Po novom je v ponuke aj Banánové Corto. Banánový sirup urobí z kávy exotický zážitok a zároveň ju ľahko dosladí.
Obe novinky môžete ochutnať vo všetkých kaviarňach Costa Coffee v priebehu marca a apríla. Pokiaľ si chcete urobiť ešte väčšiu radosť, zákusok ku káve sa javí ako výborný nápad. Okrem stálej ponuky môžete siahnuť po pistáciovej novinke.

Otvorte oči, prichádza
Viete, čo je u torty naozaj dôležité? Musí byť krásna na pohľad a nesmie sklamať ani po ochutnaní. Pistáciová torta s malinami toto všetko spĺňa. Učaruje vám nielen svojim vzhľadom, ale aj chuťou. Torta s korpusom red velvet „červený zamat“ označuje farbu piškóty, ktorá môže mať rôzne odtiene červenej. V nápaditej kombinácií s pistáciovou polevou a malinovým pyré vás táto novinka v Costa Coffee prenesie do Ameriky, kde táto torta uzrela svetlo sveta. Tortu posypanú nasekanými pistáciami a malinami si môžete vychutnávať ako dlho len chcete.

Viac na www.costa-coffee.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu