Nájdite dekorácie do vašej kúpeľne

0
853

Dekorovanie je neodmysliteľnou súčasťou zariaďovania našich obydlí. Nikto z nás nechce bývať v priestoroch, ktoré sa nám esteticky nepáčia a ktoré pôsobia mdlým, chladným dojmom. Väčšina ľudí sa zameriava na dekorovanie obývacích miestností či záhrad, no zabúdajú na to, že aj v kúpeľni trávia podstatnú časť dňa a nevenujú dekorácií kúpeľne dostatočnú pozornosť. Aby ste podobnú chybu neurobili aj vy, ukážeme vám zopár tipov, ktoré dokážu skrášliť priestor vašej kúpeľne.

Umývadlá a batérie

Ako prvé by sme radi spomenuli umývadlá. Umývadlo je spolu so sprchou či vaňou najpoužívanejší prvok v celej kúpeľni. Každodenne s nimi prichádzame do kontaktu a vďaka ich masívnejšiemu tvaru sa stávajú do očí bijúcim prvkom, ktorý si hneď všimnú všetci už pri prvom pohľade na miestnosť. Z tohto dôvodu by ste nemali zanedbať práve estetický potenciál umývadiel. Na trhu sú dnes stovky modelov rôznych tvarov, veľkostí, farieb či materiálov, z ktorých si môžete vybrať umývadlo presne podľa vašej fantázie.

Zrkadlá

Ďalším prvkom, ktorým môžete výrazne napomôcť vzhľadu vašej kúpeľne, sú práve zrkadlá. Zrkadlo pomáha k presvetleniu priestoru a tiež optickému zväčšeniu miestnosti. Zároveň pri správnej voľbe tvaru a veľkosti sa zo zrkadla môže stať užitočná pomôcka. Populárnymi sa stávajú aj podsvietené zrkadlá. Ide o zrkadlá s LED osvetlením, ktoré plnia funkciu svietidla, dekorácie a praktickej pomôcky zároveň.

Zladenie maličkostí

Poslednou radou pre skrášlenie vašej kúpeľne je kladenie dôrazu na dizajnové zladenie jednotlivých prvkov. Vzhľad výrazných prvkov ako napr. umývadla či vane tvoria značnú časť celkového výzoru miestnosti. No netreba opomenúť práve menšie doplnky, ktoré vedia dodať vašej kúpeľni celistvý vzhľad. Pokúste sa teda prihliadať aj prvky akými sú držiaky na toaletný papier, kozmetické zrkadlá či odpadkové koše, ktoré môžu pôsobiť nenápadným dojmom, no spoločne vedia vo výsledku výrazne spestriť celkový vzhľad vašej kúpeľne.

Zdroj obrázku: nadtochiy / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu