Telo si zaslúži našu pozornosť. Väčšiu ako čokoľvek iné!

0
3092

Aj niekoľkodňová detoxikácia môže byť časovo prístupná mamám na materskej i pracovne vyťaženým ženám. Správny letný detox vám upraví trávenie, posilní imunitu, regeneruje bunky a zbaví vás únavy. S pocitom zdravia a energie sa môžete vrhnúť do ďalších náročných dní.

Zrejme najčastejším ženským problémom je v súčasnosti boj s časom. Už predsa dávno neplatí, že hlavou rodiny býva len muž. Preto sa snažíme skĺbiť domácnosť, rodinu, prácu a vytvoriť z nich dokonalý celok. Napriek tomu, že je to však možné vytvoriť len na úkor seba, nevenujeme vlastnému telu pozornosť ani pri varovných signáloch. Správať sa však k ľudskému telu ako k stroju a predpokladať, že všetko zvládne, by bolo naivné. Oslovili sme odborníkov, ktorí varujú pred nástrahami zanedbávania organizmu a nadmernej záťaže tela, ktorá môže viesť k neschopnosti detoxikovať, a teda aj k zníženiu obranyschopnosti tela.

Začnite svoje telo počúvať

Prirodzená detoxikácia tela je organizmu vlastná, len pokiaľ ho nevystavujete neustálej záťaži. Zlá strava a nedostatok času je takzvaným akumulátorom toxínov v tele. Predstavte si, že keď neposkytnete telu čas na regeneráciu a prísun správnych živín, odmietne vykonávať detoxikáciu. Na to, aby sa telo nestalo skládkou toxínov, sa musíte zamerať predovšetkým na prečistenie krvi, obličiek a čriev. Tie sú kľúčovými zástavkami, ktoré zbavujú telo odpadu. Pečeň je tzv. čističkou krvi od toxínov, ktoré následne postupujú do žlče a čriev. Obličky filtrujú rovnako toxíny z krvi, ale následne ich odvádzajú močovodom do močového mechúra. Z tela sú tak toxíny vylúčené ako tekutý odpad. Preto je nutné dodržiavať pitný režim a pomôcť tak telu vyplaviť toxíny z tela von. Ďalšou dôležitou čističkou sú črevá. Slúžia nielen na rozloženie a spracovanie potravy, ale zároveň tiež na spracovanie odpadu, ktorý je tráviacim systémom z tela vylúčený. „Detoxikácia v tele by za normálnych okolností mala prebiehať automaticky, no súčasný spôsob života jej veľmi nepomáha. Zlé stravovacie návyky, nedostatočný pohyb, stres a znečistené životné prostredie dennodenne zamorujú náš organizmus rôznymi toxickými látkami. Častejšie sa staráme o svoj vzhľad a zabúdame na naše vnútro. Pritom práve detoxikácia pomáha organizmu zbaviť sa dlhoročne nahromadených toxínov, ktoré negatívne ovplyvňujú kvalitu nášho života,“vysvetľuje MUDr. Dana Gogová, ambulantná všeobecná lekárka z Topoľčian.

Pokiaľ nedoprajete telu raz za čas detoxikáciu a črevá neprečistíte prírodnými látkami, ich funkcia sa spomalí.

Následne môže dochádzať k prekysleniu organizmu a vzniku acidózy. Človek sa cíti unavený, bez energie, má neurčité bolesti svalov, trápia ho hnačky alebo zápchy. Toto všetko je varovný signál toho, že je potrebné začať s prečistením organizmu.

Aj maminky si zaslúžia relax, a to dvojnásobný

Akým spôsobom dopriať telu rovnováhu na materskej je otázka mnohých mamičiek. Je prirodzené, že ženy na materskej prídu do nového životného štádia, kedy si musia zvykať nielen na to, že telo prechádza hormonálnymi výkyvmi, ale aj na to, že popri starostlivosti o dieťa si musia odoprieť veci, ktoré bývali pre nich štandardom. Akým spôsobom si môže aj mama na materskej udržať fyzickú kondíciu a fit postavu? „Základom je vyčistenie tráviaceho traktu od nestrávených zahnívajúcich zvyškov potravy, toxínov, a premnožených plesní, celkové prečistenie tkanív a vyplavenie nepotrebných látok. Ak sa telo toxínov nezbaví, môžete mať zažívacie ťažkosti, trpieť alergiami a cítiť únavu. Pokiaľ neprečistíte tráviaci trakt, potom vaše telo nemôže vhodne využívať ani vitamíny a minerály, ktoré prijímate – dôjde len k ďalšiemu hromadeniu a upchávaniu nestráveným odpadom metabolizmu,“vysvetľuje zdravotná sestra a fyzioterapeutka Venuša Studničková.

Dnes našťastie nájdete na trhu veľké množstvo produktov, ktoré vám môžu ušetriť čas. Či už rôzne detoxikačné produkty, ktoré môžu pomôcť nielen nakopnúť metabolizmus, ale aj dosiahnuť psychickú rovnováhu. Chutné koktaily vám zasa nahradia nezdravé sladkosti. Udržať sa tak môžete napriek nedostatku času vo fit kondícii a psychickej pohode. Detoxikačné produkty a koktaily nájdete v rôznych kombináciách, príchutiach a bylinných zloženiach. Detoxikačné nápoje dokážu posilniť imunitu, zrýchliť metabolizmus a vďaka obsahu bylín aj udržať psychickú pohodu. Zásadne si však vyberajte len tie, ktoré obsahujú sušené byliny a sú bez konzervantov. Jedným z našich letných tipov je Detox Deotic 30, ktorý vďaka synergickému účinku 30 bylín a rastlín dostane telo prírodným spôsobom do kondície. Nezvyčajná kombinácia rastlín ako je rastlina Inkov, Manayupa či listy z čiernych ríbezlí, dokážu z tela vyplaviť toxíny a zrýchliť trávenie. Manayupa dokonca reguluje tvorbu žalúdočných kyselín a pomáha pri prekyslení.

Ako dať telo do poriadku po pôrode?

Po pôrode nastáva veľa zmien nielen pre telo, ale aj pre životný štýl mamy. To, že sa vám zmení život o 180 stupňov nie je len patetickou frázou. Ženské hormóny sú po pôrode v úplne inej rovnováhe. Vysoká hladina estrogénu môže ľahko prispieť k hromadeniu a ukladaniu tukových zásob. Preto si hľadajte pre seba produkty, ktoré sú organické a nezaťažujú telo ďalšími hormónmi. Pozor si dajte najmä pri výbere mäsa. Telo sa tak bude ľahšie spamätávať nielen po psychickej, ale aj fyzickej stránke a úbytok na váhe budete badať rýchlejšie. Pomôcť vám môžu pri znížení hladiny estrogénu aj odtučnené ľanové semienka, ostružiny či ovsené vločky. Potraviny obsahujúce vysoké množstvo vlákniny na seba viažu estrogén, vďaka čomu ho ľahšie vyplavíte z tela.

Produktové tipy:

Vyzerať dobre v plavkách na dovolenke pomocou detoxikácie

Leto udrelo v plnej sile a nie jednu ženu trápia kilá navyše. Ako skvelý letný tip na detoxikáciu a chudnutie odporúčame skúsiť Detox Deotic 30, ktorý obsahuje 30 účinných bylín a rastlín, ktoré spolu vytvárajú silný detoxikačný a antioxidačný účinok. Jednou z dôležitých zložiek produktu je citrónová kôra, ktorá má vynikajúce vlastnosti. Zlepšuje trávenie, posilňuje imunitný systém a bojuje s rakovinou. Ak pijete každé ráno teplú vodu s citrónom, iste viete, o aký druh ozdravujúcich účinkov ide. Teplá voda podporuje činnosť čriev a trávenie, citrón obsahuje minerály a vitamíny, ktoré pomáhajú vyplavovať z tela škodlivé látky a toxíny. Ďalšou výbornou zložkou je Manayupa. Táto rastlina zbavuje telo chemických látok, alkoholu a nikotínu. Výborne sa dopĺňa s listami čiernych ríbezlí, ktoré podporujú pružnosť čriev. Ak nemáte príliš veľa času na domáce limonády a očistné kúry, práve Detox Deotic 30 je vhodný. Postačí, ak zriedite 20 ml v pohári vody a vypijete raz denne. Aké jednoduché, však?

Čokoláda, ktorá chutí a nepriberá sa z nej

Obezita je jedným z najväčších zdravotných problémov ľudstva 21. storočia, ktorou trpí približne 130 miliónov Európanov, to je každý piaty obyvateľ nášho kontinentu. Boj proti nadmerným kilám je práve na začiatku leta horúcou témou žien. Keď vám však povieme, že chudnutie môžete zahájiť čokoládovým nápojom, iste sa potešíte. Nápoj Choco Power Slim obsahuje 100 % aktívnych prírodných látok na chudnutie. Pracovne vyťažení ľudia i maminky na materskej dovolenke majú večne naponáhlo a veľakrát sa nestihnú ani poriadne najesť. Preto práve nápoj s obsahom čokolády a výťažkov z rastliny konjac je tou správnou voľbou, ktorá vám dokáže na istý čas zahnať hlad a ešte si aj pochutíte. Hlavná aktívna ingrediencia v potravinách s obsahom konjacu je glukomanán, ktorý podporuje produkciu nenasýtených mastných kyselín a tie následne podporujú urýchlenie chudnutia. Čokoláda, ktorá chutí a nepriberá sa z nej, vás dokáže skutočne nakopnúť energiou. Pretože kakaová sušina je na rozdiel od sacharidov zdravou alternatívou zdroja energie. Takže sa zároveň vyhnete „energickým bombám“ a priberaniu.

Počuli ste už o oxidačnom strese?

Ide o proces, kedy sa hromadením voľných radikálov zvyšuje v organizme riziko vzniku mnohých vážnych ochorení, napríklad Alzheimerovej choroby. Pomôcť môže beta glukán z hlivy ustricovitej. Má preukázateľné antioxidačné účinky a je výborným pomocníkom pri liečbe ochorení. Skĺbenie týchto vlastností nájdete vo výživovom doplnku Beta glucan 240+, ktorý prispieva nielen k správnemu fungovaniu imunitného systému, ale aj k ochrane buniek pred oxidačným stresom a celkovým preťažením. Je vhodný pre ľudí náchylných k častým ochoreniam, ako aj ľudí s výraznejším telesným alebo psychickým vypätím a stresom.

foto: iStock / produktové foto

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu