Naplánujte si výlet na Jarný Medokvas pod Smolenickým zámkom, začína už v sobotu

0
758
Medokvas Včelovina

Festival Jarný Medokvas odštartuje 21. mája popoludní o 15. hodine v Smoleniciach. Už tradične sa bude konať v medovinárstve Včelovina, ktoré je na jar oázou včiel a kvetov.

Tradičný festival medových nápojov Medokvas sa majiteľom medovinárstva Včelovina podarilo minulý rok usporiadať kvôli pandémii len raz – v auguste. „Tradične ho pre svojich stálych aj nových návštevníkov usporadúvajú na jar, v lete a na jeseň v obci Smolenice,“ vysvetľuje Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Na tohtoročnom festivale nebudú chýbať stánky s jedlom, prehliadky medovinárstva a včelárskej záhrady. Návštevníci si môžu užiť deň v záhrade plnej kvetov a vychutnávať medové nápoje. Vstupenky sú dostupné v predpredaji na www.vcelovina.sk, ale bude ich možné zakúpiť aj priamo na mieste. Výťažok z podujatia organizátori použijú na rozvoj včelárskej záhrady.

Ako je dobrou tradíciou, návštevníci festivalu Jarný Medokvas budú môcť ochutnať jedenásť druhov medovín, medový burčiak i sajder. Taktiež sa môžu osviežiť medovým pivom, kde okrem nášho stáleho výberu v sobotu predstavíme aj novinku. Nápoje budú dopĺňať aj výborné ovocné medové limonády,“ hovorí Pavol Kudláč z medovinárstva Včelovina.

Okrem záhrady včiel môžete navštíviť aj Smolenický zámok, ktorý sa týči nad Včelovinou. Počas mesiacov máj a jún je otvorený pre verejnosť. „Pre návštevníkov je prístupný počas sobôt a nedieľ. Prehliadku so sprievodcom môžu absolvovať každú celú hodinu medzi 11. až 17. hodinou,“ dodáva Alexander Prostinák.

www.regiontrnava.sk

Foto: Región Trnava

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu