Naučte sa využívať liečivú silu bylín

0
968
Bylinková terapia liečivá sila bylín

Táto kniha je pre všetkých, ktorí milujú prírodu a neustále v nej dokážu nachádzať skryté poklady. Pretože bylinky sú takýmito vzácnymi pokladmi.
Určite si to myslí aj Monika Golasovská, autorka novinky Bylinková terapia. „V tejto knihe nenájdete úplne tradičný herbár. Je rozdelená do štyroch hlavných kapitol tak, aby i pre vás bolo jednoduchšie orientovať sa v tom, čo ponúkajú jeseň, zima, jar a leto. Prejdeme spoločne všetky štyri ročné obdobia a nájdete tu množstvo receptov,“ popisuje Monika.

Všetko je okolo nás, stačí mať len otvorené oči, myseľ a srdce. Kolobeh prírody je neustále v pohybe a my doň vstupujeme jeseňou. Jeseň je čas plodov a koreňov, ale i dozretých semienok.

Bylinkový rok v knihe sa začína netradične na jeseň, v období upokojenia sa a „návratu ku koreňom“, obrazne aj doslova. Zistíte nielen to, ako využiť rôzne časti rastlín (aj tie menej používané, ako sú kôra, púčiky alebo miazga), ale aj to, aké je dôležité poznať a rešpektovať prírodné cykly.

Dozviete sa, kedy a kde bylinky zbierať a ako z nich vytvoriť liečivé elixíry. Nájdete v nej základné recepty na tinktúry, masti, sirupy a odvary, prehľad najbežnejších liečivých rastlín a ich účinkov a tiež príbehy o tom, ako ich starí Slovania využívali pri rôznych magických rituáloch v priebehu roka.

A máme pre vás aj jeden recept od Moniky Golasovskej, z knihy Bylinková terapia.

Tinktúra z citrusových kôstok

Kôstky z citrusov zvyčajne automaticky vypľúvame, sú príliš horké. Je to však škoda, pretože obsahujú limonoidy, prírodné látky, ktoré sú veľmi prínosné pri liečbe rakoviny a dokážu pôsobiť aj preventívne proti jej vzniku.

Citrusové kôstky rozdrvte v mažiari a vložte do malej fľaše. Jeden diel kôstok zalejte tromi dielmi aspoň 40 % alkoholu a nechajte macerovať pri izbovej teplote 6 – 8 týždňov.
Potom prefiltrujte cez sitko a uložte do tmy či skladujte v tmavých zaváracích pohároch. Užívajte preventívne 1x denne 20 – 30 kvapiek, pri horúčke a prechladnutí 3x denne 15 – 20 kvapiek.

Rovnako si môžete pripraviť tinktúru z grapefruitových jadierok. Môžete ich použiť pri horúčke aj pri rôznych mykózach a kožných infekciách. Stačí pridať niekoľko kvapiek do sedacieho kúpeľa (napríklad pri vaginálnych mykózach). Pôsobí preventívne proti chrípke a nachladnutiu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu