Pokiaľ nemáte ideálnu postavu, nájsť dobré plavky znamená nekonečné chodenie po obchodoch, vyzliekanie a obliekanie sa v kabínkach a robenie kompromisov medzi tým, čo sa vám páči a čo vám naozaj sadne. Ak však viete, kam ísť, čaká vás len radosť z nakupovania.

Žiadna z nás nie je dokonalá 

To, že sa naše predstavy o krásnom tele nezhodujú s realitou, si často uvedomujeme práve pri kúpe plaviek. Veď koľké z nás majú postavu vyretušovanej modelky? Tu trčí faldík, tam je niečo inde, než bolo pred rokmi, kdesi je toho zase viac alebo menej… Naše telá si jednoducho žijú vlastný život, nie sú dokonalé. My ich však musíme v lete obliecť nielen do vzdušných šiat, ale aj do plaviek. ALE: milé dámy! Dokonalé plavky aj na nedokonalé postavy spoľahlivo kúpite v predajniach TRIOLY.

Na tvare a strihu záleží 

Už vyše sto rokov šije TRIOLA bielizeň pre ženy všetkých tvarov, preto si aj medzi jej plavkami vyberieme, nech už máme veľkosť Twiggy, Bridget Jonesovej alebo herečky Rebel Wilson, a košíčky od B po K s obvodmi od 75 do 105. Plavkové podprsenky TRIOLA sformujú zvodný dekolt, pozdvihnú prsia do ideálnej výšky, teda do 6/8 postavy, čím ju zároveň opticky zoštíhlia a predĺžia. K podprsenkám sú vždy dva alebo tri typy nohavičiek, takže aj bruško a boky budú pekne odhalené alebo vyformované, podľa toho, aký k nim máme vzťah. Malé pevné prsia s košíčkami B budú pekne vyzerať v nevystužených trojuholníčkoch alebo košíčkoch s kosticami, menšie a stredné veľkosti C – E budú zvodné v podprsenke strihu T-FIT s kostiacami a tenkým vystužením a v strihu bandeau. Pre dámy s výrazným poprsím F – K odporúča Žaneta Ilutanová, profesionálna štylistka bielizne TRIOLA, tenko vystužené plavky s uzavretým strihom PERFECT-FIT alebo TOP-FIT s košíčkami pretiahnutými nahor k širším ramienkam a s nižším stredom. „Iste uvítate, že všetky modely plavkových podprseniek TRIOLA majú ramienka, ktoré sa dajú vzadu odopnúť a uviazať za krk,“ vymenúva ďalšie bonusy, ktoré ovplyvnia váš komfort. Už spomínané nohavičky z TRIOLY sú v klasickom aj bokovom strihu, tiež s vysokým pásom a nastaviteľnou výškou bokov. 

Farbu plaviek vyberajme predvídavo

Na začiatku leta ležia na pláži len dva typy: šťastnejšie s olivovou pokožkou od prírody a potom „riaditeľky vápenky“, ktoré musia čakať, kým sa slniečku uráči vytiahnuť nejaký pigment z pokožky, chránenej opaľovacím krémom. Opálenej postave pristane prakticky akákoľvek farba, zvlášť výrazné, svetlé, ale aj zemité odtiene. No kým sa opálime, vyberajme si radšej sýtočervené alebo bronzové odtiene, prípadne iné teplé farby, vďaka ktorým bledá pokožka nebude až tak kričať. Vhodná je aj tmavá smaragdová, tmavomodrá či fuksiová farba. Vyhnime sa žltej a bielej farbe, ktoré bledej pokožke príliš nelichotia. Pekne vyzerá aj námornícky vzor, ktorý pristane tmavej, ale aj svetlej pokožke.

Pozor na materiál – použite trik s dlaňou 

Strih aj farbu sme si už vybrali, pozrime sa na materiál, pretože práve ten môže pekné plavky po niekoľkých okúpaniach zväčšiť, natiahnuťl. Stáva sa to najmä pri lacnejších plavkách a nie je výnimkou, že nevydržia ani jednu sezónu. Preto je dobré zabudnúť aj na tie najkrajšie plavky, ak sú z príliš tenkého alebo nadmieru elastického materiálu. Nielenže nebude držať formu, ale len čo vyjdete z vody, jeho priesvitnosť vás zradí… „Materiál plaviek musí odolať potu, soli, chlórovanej vode a preto musí byť kvalitný. Ak vám pod látkou pri tlaku presvitá dlaň a ak sú plavky príliš pružné, nekupujte ich,“ radí štylistka Žaneta Ilutanová a pridáva ešte jeden tip, aby nám plavky vydržali čo najdlhšie:. „Aby ste zachovali ich estetické aj úžitkové vlastnosti, ideálne je prať ich v rukách, neodstreďovať, nepoužívať aviváž a chrániť ich pred kontaktom s opaľovacími prípravkami.“

Dobrá rada na záver:

V každej predajni TRIOLA nám s výberom správneho strihu a veľkosti poradí vyškolená predavačka. Nemusíme sa vôbec hanbiť skúšať aj hodinu, predavačky sú na to zvyknuté a môžete si byť isté, že tie svoje plavky si tu nájde každá z nás. Ak uprednostňujete rýchlosť a poznáte svoje krivky, kúpiť plavky pre každú postavu môžete aj na e-shope www.triola.sk.

Foto: Triola

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu