Novoročné predsavzatia pre šťastný a úspešný vzťah

Slovo predsavzatia niekto berie ako modlu a pre niekoho nič neznamená. Pre váš vzťah ale môže byť kľúčové.

Nový rok prináša so sebou nové výzvy, začiatky a tradične aj predsavzatia. Ľudia chcú schudnúť, pribrať, mať viac času na rodinu, naučiť sa cudzí jazyk a mnoho ďalšieho. A čo tak si dať predsavzatia aj pre šťastný a úspešný vzťah? Skúste to.

Rozprávajte sa- o tom, aký ste mali deň, o vašej práci, o tom, čo budete cez víkend robiť a čo vás trápi. Nie je nič horšie ako ticho vo vzťahu. Nemôžete vedieť, čo si ten druhý myslí, kým sa ho nespýtate. Preto sa pýtajte, komunikujte a rozprávajte sa.

Dotýkajte sa- len tak. Občas sa dotknite jeho ruky, vy partnerku pohladkajte, objímajte sa. Jedno objatie dokáže vyriešiť veľa. Aspoň raz dvakrát za týždeň sa prosto objímte.

Neodchádzajte bez bozku- nikdy neviete, kedy sa vidíte naposledy. Pravdaže, keby ste na to mali myslieť, bolo by to nepríjemné a negatívne. Ale skúste si zvyknúť na to, že sa pri každom odchode pobozkáte a zaželáte si pekný deň. Maličkosť, ktorá utuží.

Nechoďte spať pohádaní- všeobecne nie je dobré končiť deň s negatívnymi emóciami. Niekedy to samozrejme inak nejde a stane sa, že sa pohádate, nerozprávate, ale pokiaľ konflikt nie je koniec sveta, vykašlite sa na to a vysvetlite si to ešte predtým, ako zaľahnete. Za zlé sny a vrásky vám to predsa nestojí.

Dajte si nejaké spoločné hobby- môže to byť športová aktivita, squash, tenis, bedminton, čokoľvek. Alebo sa dohodnite, že budete dvakrát do mesiaca chodiť spolu do kina. Niečo, čo máte obaja radi a budete sa na to tešiť.

by Diamond

Foto: tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu