Nový Galaxy SmartTag+: inteligentný spôsob, ako nájsť, čo sa stratilo

0
1804

S inteligentným príveskom Galaxy SmartTag+ nájdete stratené veci jednoducho, pomôže vám rozšírená realita.

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oficiálne predstavila inteligentný prívesok Galaxy SmartTag+. Galaxy SmartTag+ je vybavený technológiou Bluetooth Low Energy (BLE) aj ultra-wideband (UWB), takže umožňuje presnejšiu lokalizáciu ako predchádzajúce modely[1]. Rovnako využíva technológiu rozšírenej reality (AR), s ktorej pomocou dokáže užívateľa veľmi jednoducho priviesť ku stratenému predmetu pomocou fotoaparátu v smartfónu[2]. Prívesok Galaxy SmartTag+ bude na Slovensku dostupný od 30. apríla 2021 v modrej a čiernej farbe. Odporúčaná maloobchodná cena bola stanovená na 39,90 Eur.

Ako ľahko nájsť čokoľvek, čo stratíte

Galaxy SmartTag+ je najnovším prírastkom do modelového radu smart príveskov Samsung Galaxy SmartTag. Je možné ho pripevniť na ľubovoľný predmet, napríklad na batoh alebo na kľúče, a potom ho spoľahlivo a ľahko nájsť pomocou služby SmartThings Find na mobilnom zariadení Galaxy[3].

K hľadanie prispieva rozšírená realita

Do výbavy Galaxy SmartTag+ patria ako Bluetooth vo verzii BLE, tak aj technológia ultra-wideband (UWB). Vďaka nej je možné k hľadaniu strateného predmetu využiť aj systém rozšírenej reality (AR)[4]. Slúži na to funkcia AR Finder, ktorá používateľa jednoducho navedie k hľadanej veci na displeji smartfónu s podporou UWB (napr. Galaxy S21+ alebo S21 Ultra). Na displeji sa zobrazí vzdialenosť od hľadaného predmetu a šípka v smere, v akom máte hľadať. Keď sa k predmetu dostatočne priblížite, môže navyše prívesok hlasno zazvoniť, takže vec nájdete, aj keď zapadla napríklad pod gauč.

„Technológia UWB predstavuje naozaj veľkú zmenu, hľadanie ľubovoľných predmetov je vďaka nej podstatne presnejšie a spoľahlivejšie,“ vyhlásil KJ Kim, viceprezident a riaditeľ výskumu a vývoja mobilných zariadení v mobilnej divízii Samsung Electronics. „Práve preto ju stále častejšie používame v rámci celého ekosystému Galaxy a hľadáme nové a nové spôsoby, ako s jej pomocou ľuďom vylepšiť a uľahčiť každodenný život.“

Prívesok možno lokalizovať aj na veľkú vzdialenosť

Výhody prívesku Galaxy SmartTag+ sa výborne dopĺňajú so schopnosťami vyspelej aplikácie SmartThings Find – stratený predmet je možné lokalizovať na mape aj v prípade, že sa nachádza ďaleko od vás. Vďaka Bluetooth LE sa totiž prívesok dokáže pripojiť k ľubovoľnému zariadenie náležiacemu do ekosystému Galaxy a s hľadaním vám teda môžu pomôcť majitelia iných prístrojov tohto radu. Keď v aplikácii SmartThings Find nahlásite stratu prívesku, dokáže ho lokalizovať akékoľvek zariadenie Galaxy, ktoré má funkciu SmartThings zapnutú, a vy dostanete správy o jeho polohe. Všetky dáta sú samozrejme šifrovaná a chránená, o polohe prívesku sa teda dozviete len vy a nikto iný.

Diaľkové ovládanie inteligentných zariadení jediným stlačením tlačidla

Prívesky Galaxy SmartTag+ a SmartTag však majú aj iné funkcie, neslúžia len na lokalizáciu stratených predmetov. Zabudli ste vypnúť lampu na nočnom stolíku a išli ste von? Nemusíte sa vracať domov, prívesok zvládne zhasnúť za vás[5]. Zvláda aj iné úlohy, stačí si ich nastaviť v aplikácii SmartThings a potom len stlačiť tlačidlo. Systém funguje v rámci služby SmartThings Find, ktorá je k dispozícii v programe SmartThings. Viac informácií nájdete na internetovej stránke www.samsung.com/smartthings


[1] V porovnaní s modelom Galaxy SmartTag len s technológiou BLE.

[2] Ide o súčasť funkcie AR Finder v rámci služby SmartThings Find, ktorá je dostupná v aplikácii SmartThings.

[3] Rozsah Bluetooth: bez prekážky až 120 m. Vyžaduje nastavenie v smartfóne Samsung Galaxy so systémom Android 8.0 alebo vyšším a minimálne 2 GB RAM. Je nutné povoliť lokalizáciu v rámci služby SmartThings Find, ktorá je dostupná v aplikácii SmartThings..

[4] K dispozícii na zariadeniach Galaxy s technológiou UWB (napr. Galaxy Note20 Ultra, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra alebo Galaxy Z Fold2). 

[5] Pokiaľ je v dosahu smartfón Galaxy so zapnutým pripojením Bluetooth.

foto: SAMSUNG

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu