Už o dva týždne, presne v sobotu 15. apríla 2023 predstaví svoju jubilejnú kolekciu  pod názvom YEAR X. módny návrhár Michael Kováčik. Počas jarnej edície prestížnej módnej akcie Mercedes-Benz Prague Fashion Week osloví priaznivcov módy svojou novou víziou. 

Renomovaný módny návrhár, pôsobiaci na Slovensku aj v Čechách, pripravuje originálne, nové modely, ktoré však budú tradične oplývať jednoduchosťou, eleganciou a sexepílom. 

Jeho aprílová prehliadka  kolekcie jeseň /zima, by mala byť doslova ódou na ľahkosť bytia a každodenného života. Splývavé prvky modelov vyjadria úľavu, nadýchnutie ľahkosť a nadhľad. Siluety budú odľahčené od striktných a komplikovaných strihov. Charakteristické oversized prvky doplní štúdia a hra so siluetou. Unisexové modely budú nositeľné a vhodné pre ženy i mužov. A rovnako, ako aj v predošlých kolekciách, majú za cieľ oba tieto svety harmonicky prepájať. Jubilejná kolekcia YEAR X. môže vyvolávať u autorových priaznivcov retrospektívu, odrážajúcu jeho doterajší kreatívny vývoj.

Michael Kováčik pred trinástimi rokmi odštartoval kariéru módneho štylistu. Ako priekopník minimalizmu si však v tom čase uvedomoval, že dostupná móda nenapĺňa jeho predstavy. Preto pre svoje klientky a klientov začal pripravovať vlastné modely a šaty. Boli to prevažne modely pre špeciálne príležitosti a udalosti, doslova šité na mieru a pre „červený koberec“.

Napriek tomu, že v Prahe vyštudoval žurnalistiku a médiá, prevážila u neho láska a vášeň k móde. To mu následne dodalo inšpiráciu, ktorá prerástla do osudového spojenia a tiež pomohlo k vzniku vlastnej značky –  MICHAEL KOVACIK. V súčasnosti jeho módna tvorba zosobňuje eleganciu, minimalizmus, sexappeal a nadčasovosť. Dokáže vyzdvihnúť ženské prednosti a zakryť nedokonalosti, zdôrazňuje ženskú siluetu a preto si ho obľúbili stále klientky aj široká verejnosť.

Jeho originálnu tvorbu nosí aj veľa známych osobností z Čiech i zo Slovenska, Simona Krainová, Dara Rolins, Michaela Kocianová, Barbora Franeková, Naty Kerny, Monika Bagárová, Aneta Vignerová, Zorka Hejdová a mnohé ďalšie.

Kolekcia YEAR X. bude jedinečná a bude špeciálne označená červeným X., ktoré zároveň z prezentovaných modelov vytvorí zberateľské kúsky. Takýto originálny „signature prvok“ sa v ďalších kolekciách nebude opakovať. Počas módnej show prvého prehliadkového dňa Mercedes-Benz Prague Fashion Week, uvedie Michael prostredníctvom kolekcie jeseň/zima víziu šatníka modernej ženy a moderného muža. Michael sa pri svojej práci spolieha na výber prvotriednych materiálov ako je vlna, hodváb a bavlna. 

Od roku 2019 pôsobí Michael Kováčik zároveň aj ako riaditeľ známej slovenskej  súťaže Miss Slovensko. Pod jeho vedením sa tento projekt v súčasnosti transformuje do novej podoby s víziou „nehľadať ideál krásy, ale osobnosť“. A ako sa to podarí realizovať, uvidia a posúdia diváci už  24. júna počas GALA večera, finále súťaže a v priamom prenose TV JOJ. 

Michael Kováčik (31) pochádza z Čierneho Balogu. V Tisovci navštevoval bilingválne gymnázium so zameraním na anglický jazyk, vyštudoval v Prahe žurnalistiku a médiá. V roku 2013 založil vlastnú módnu značku Michael Kováčik, ktorá tento rok oslavuje desať rokov.  Pôsobí  a tvorí rovnako na Slovensku ako aj v Čechách. Svoje módne kolekcie prezentuje na prestížnych módnych akciách i vo vlastnej  módnej show.  Modely svojej značky predáva v Obssesion Multibrand Store v Prahe, v bratislavskom Alizé Fashion House a tiež online na michaelkovacik.com. 

Foto: Lukáš Kimlička, Peter Stas 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu