Keď vás zradí blízka osoba!

Prvé, čo vám možno napadne je, že asi až taká blízka nebola. Každý mal vo svojom živote isté temné obdobie, kedy nerobil veci úplne správne a chcel by sa tým chváliť. A ak ste také nemali, pravdepodobne ešte príde. Preto sme ľudia a preto je ten život taký pestrý. O svojom turbulentnom období nám porozprávala Yvett.

Nikde nie je napísané, čo je správne a čo nie a nikto nie je povolaný na to, aby niekoho súdil. Ľudia si však sami v sebe vytvárajú isté zásady a princípy, ktorých sa snažia držať. Niekedy sa však stane, že všetky zásady idú bokom, lebo… skrátka idú bokom.

Svoj príbeh nám porozprávala čitateľka Yvett, ktorá na svoje obdobie nie je vôbec hrdá, ale je to jej minulosť. Je s ňou zmierená a posunula ju vpred. Vtedy sa však s jej konaním nevedela zmierať osoba, ktorá jej v tom čase bola veľmi blízka.

„Bola som asi dva roky vo vzťahu. Môj priateľ bol úžasný dobrý chalan, ktorý ma zbožňoval a doteraz sme kamaráti. Nie som na to hrdá a vôbec sa mi to nehovorí ľahko, ale začala som ho podvádzať. Sama so sebou som bojovala niekoľko mesiacov. Už teraz viem, že som v tom vzťahu nebola spokojná a aj toto bol jeden zo spôsobov, ako uniknúť,“ začína svoje rozprávanie dnes 28-ročná Yvett.

Dodáva, že sa vôbec nesnaží byť alibistická a pokorne priznáva, že sa správala ako poriadna mrcha. „Našťastie“ mala pri sebe kamarátky, ktorým sa mohla vyspovedať.

„Poučila som sa. Ale vtedy som to nevedela. Vlastne som bola vždy príliš dôverčivá. Jednoducho som jedného dňa prestala odolávať. Viac som to nedokázala a tomu druhému som podľahla. Nebudem tu opisovať, aké to s ním bolo a čo presne medzi nami bolo. To teraz nie je podstatné. Podvádzala som chlapa, ktorý bol ku mne snáď najlepší zo všetkých. A tam bol asi aj problém. Jasné, že som mala výčitky a vždy sa mi aspoň trocha uľavilo, keď som sa vyrozprávala mojej „kamarátke“. V tom čase sme boli veľká partia asi štyroch párov a ešte nejakých kamarátov. Spolu sme chodili von, na dovolenky, chaty. Asi rok sme sa takto všetci stretávali. Až kým to niekomu nezačalo prekážať,“ opisuje Yvett.

V partii bola obľúbená najmä u mužskej časti a nepopiera, že na ňu mali chlapci často štipľavé poznámky. „Jeden mi dával návrhy dosť často, ale stále som to brala ako žart, keďže sme boli všetci kamaráti. Až neskôr som zistila, že to myslel smrteľne vážne. Ani jeho priateľka a moja kamarátka nebola svätá. Hovorili sme si takmer všetko a ona mi toho tiež povedala dosť. Aj preto som jej verila,“ hovorí.

Najzaujímavejšie je vždy to, keď vás podrazí osoba, ktorá je posledná, čo by vás mohla súdiť a moralizovať vôbec. A už dupľom nie tá, ktorá robí to isté.

„Prosto ma „bonzla“. Jedného krásneho dňa si povedala, že „sa už na to nemôže pozerať“ a všetko mu vyklopila,“ spomína Yvett, ktorá si odvtedy vyberá kamarátky a ani jej nenapadne svojho muža podviesť.

„Bola hlúpa. Chcela ublížiť mne a ani nevie, ako vtedy ublížila jemu. Vtedy to dopadlo tak, že ja a on sme ešte boli spolu a ona z nášho života odišla. Vlastne nielen ona, ale aj celá falošná „kamarátska partia“, z ktorej nám bolo obom zle,“ dodáva.

Tu už šlo pravdepodobne o žiarlivosť a závisť. Kto, ale komu dáva právo súdiť alebo vyzradiť niečo, čo nie je ich? Na to si už každý musí zodpovedať sám.

by Diamond

foto: tumblr, blogspot

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu