Od nuly. Spomienka na lásku, Sicíliu a hľadanie domova

0
256
od nuly

Dojímavý a silný príbeh o jedle, láske, Sicílii aj hľadaní domova. Príbeh, po ktorom siahol Netflix, no rozhodne si ho radšej prečítajte. Prenesie vás na najväčší ostrov v Stredozemnom mori. Na sicílskom vidieku objavíte liečivé dary jednoduchého jedla, objatie tamojších ľudí, ich múdrosť i tradície.
Začína sa príbeh Od nuly.

Sicília. Tu sa každý príbeh začína manželstvom alebo smrťou. Môj život mi však priniesol oboje…

Tembi má dvadsať rokov, je to Afroameričanka z veľkého mesta a túži po kariére filmovej hviezdy. A samozrejme po dokonalej láske.
Volanie osudu ju priviedlo do Florencie. V srdci Toskánska si vychutnávala bezstarostný život, dobré jedlo a štúdium umenia. Život si užívala naplno, až kým náhodou v jedno popoludnie nestretla jeho ‒ očarujúceho šéfkuchára Sara, pochádzajúceho zo Sicílie.

Spočiatku sa Tembi darilo odolávať Sarovmu čaru, no jej pokušenie rástlo s každým ďalším sústom lahodného jedla. Potvrdí sa staré známe príslovie, že láska ide cez žalúdok? Bude mať Tembi v Sarovom náručí dosť síl, aby zmazala kultúrne rozdiely medzi Afroameričankou z veľkomesta a nekompromisnými tradíciami jeho rodiny zo sicílskeho vidieka?

Otázkou tiež je, či môže dve duše spájané láskou k jednoduchosti čerstvého jedla postretnúť iná a ešte väčšia nepriazeň osudu? Dokážu spoločne prekonať aj temné a beznádejné chvíle?

Od nuly je dojímavý milostný príbeh, ktorý sa odohráva na pozadí sicílskeho vidieka. Mladá žena objavuje liečivú silu jedla, rodiny a do toho vchádza nečakaná láska… Prenesiete sa na neskrotnú a horúcu Sicíliu. Spoznáte tamojších ľudí, ich temperament, krajinu aj zvyky. Dostanete chuť na úžasné jedlá, ktoré budú voňať zo stránok knihy.

Vypočujte si úryvok z knihy Od nuly:

Tembi Locke je uznávanou herečkou, scenáristkou a vyhľadávanou TEDx rečníčkou. Osud tiež chcel, aby sa stala neobyčajným príkladom prekonávania prekážok a smútku zo straty milovanej osoby. Je spolutvorkyňou a výkonnou producentkou filmovej série od Netflixu, ktorá je inšpirovaná jej knihou Od nuly (From Scratch).

Saro, šéfkuchár, vždy hovorieval, že sa oženil s Američankou, Afroameričankou, ktorá mala kulinársku dušu Talianky. Bola som pri stolovaní takou Taliankou, ako si to on predstavoval. Podľa neho by všetci mali vedieť oceniť čerstvé jedlo, vytvárať spomienky a tradície pri podávaní chleba či popíjaní miestneho vína. To bol život, v ktorom som sa ocitla úplnou náhodou po tom, čo sme sa doslova zrazili pod markízou najlepšej zmrzlinárne v celom Taliansku. Šťastie, osud.

Foto: Jadro, Jessica Brooks/Netflix

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu