Značka švédskej prírodnej kozmetiky Oriflame disponuje vo Švédsku dvoma vlastnými Centrami pre výskum a vývoj rastlinných kmeňových buniek, v ktorých zamestnáva približne 120 vedcov. Títo skúmajú vlastnosti rastlín a bylín a ich využitia v náš prospech. V prípade nového parfumu si položili otázku: dokážeme vďaka vôni zdvihnúť niekoho príťažlivosť? A hneď to aj skúsili!

Výsledkom je nová parfumová voda Magnetista, účinky ktorej boli podrobené testami odborníkov z oblasti neurovedy. Títo zistili, že parfum svojou vôňou naozaj zvyšuje príťažlivosť ženy z pohľadu muža. Je to pomerne jednoduché – vôňa parfumu sa dostane do mozgu muža, ktorý na jej základe začne produkovať testosterón. Muž pocíti, že táto žena ho niečím priťahuje. Určite to nie je záruka dlhodobého vzťahu, ale minimálne zvýšenia šance na ďalšie stretnutie a bližšie vzájomné spoznanie sa určite áno!

Ako testy prebiehali?
Parfum Magnetista bol podrobený neurovedeckým štúdiám. Bol testovaný až trikrát v panelových prieskumoch na mužoch v laboratórnych podmienkach. Počas jediného vystavenia parfumu boli preukázané značné výsledky. Klinické testy dokázali, že Magnetista spúšťa pozitívne emócie v mozgu podporené meraním zvýšenej vlnovej aktivity mozgu a pohybu oka.
Emočno-psychologické testy zároveň potvrdili výrazný nárast v emóciách spájajúcich sa s príťažlivosťou – pôžitok, obdiv a záujem o dámu.
Príťažlivosť k naparfumovanej dáme bola zvýšená u 2 z 3 mužov.

Kto parfém vytvoril?
Magnetista bol vytvorený dvoma majsterkami parfumérkami – Emilie Coppermann a Aliénor Massenet. Tieto mali jasný cieľ – ovplyvniť parfémom príťažlivosť ženy.

Aké ingrediencie na to použili?
Orientálna kvetinová vôňa v sebe skrýva nerolové kvety, ružové korenie, čiernu ríbezľu, kvet mučenky, pižmo, santalové drevo aj vanilku. Viacero z menovaných ingrediencií má afrodiziakálne účinky, avšak tou hlavnou je kvet mučenky. V ňom je obsiahnutá rastlinná zložka chrysín, ktorá povzbudzuje tvorbu testosterónu a stimuluje zmysly. Práve táto zložka má za následok tak jedinečné výsledky neurovedeckých štúdií, ktorým bol parfum podrobený.

Sexi sexi sexi
Sexi nebudú iba dámy, ktoré parfum použijú, sexi je samotný parfum. Už jeho flakón reprezentuje príťažlivosť. Je vytvorený na prirodzené držanie v ruke, jeho sýta farba je symbolom príťažlivosti dvoch ľudí a krivky symbolikou ich spoločných dotykov a zbližovania sa.

Otestovali sme ho aj na Slovensku
V spolupráci so zoznamovacou agentúrou LáskaTu sme vyskúšali parfém Magnetista implemenovať priamo tam, kde sa ľudia zoznamujú a kde chcú osloviť osobu opačného pohlavia. Využili sme možnosť ponúknuť dámam aplikáciu parfému pred rýchlym rande – speed datingom. Malý test sme vyskúšali v polovici augusta, a to na dámach v dvoch vekových skupinách – 25 – 37 a 37-42 rokov. Z celkového počtu 30 dám sa rozhodlo test podstúpiť 7, čo nám ukázalo, že dámy pri prvom rande prisudzujú parfumu mimoriadnu dôležitosť. Väčšina z tých, ktoré parfum Magnetista odmietli, priznali, že chcú mať svoj parfum, ktorý poznajú a dôverujú mu.
Ako speed dating prebieha? Pri spoločnom stole sa stretnú jedna dáma a jeden pán a majú 4 minúty na to, aby sa rozprávali, spoznali. Bezprostredne po týchto 4 minútach označia, či by sa chceli s daným mužom, príp. s danou ženou, stretnúť ešte raz. Tí, ktorí sa označia vzájomne, následne dostanú svoje kontakty a môžu svoj vzťah rozvíjať v bežnom živote, jednoducho absolvovať svoje skutočné rande mimo zoznamovacej agentúry.
Ako to dopadlo? Dámy, ktoré použili parfum Magnetista, získali v priemere o 15 % viac lajkov ako dámy bez Magnetistu. A to dokonca aj vo vyššej vekovej kategórii, kedy je to už, nanešťastie, náročnejšie. Znamená to, tie dámy, ktoré použili parfum Magnetista, sa páčili o 15 % väčšiemu množstvu mužov ako tie, ktoré ho nepoužili.
Vďaka zoznamovacej agentúre LáskaTu sme tak mali možnosť potvrdiť si, že Magnetista funguje aj v praxi mimo laboratórnych podmienok a že neurovedecké štúdie sa jednoducho nemýlia.

Vyskúšajte parfumovú vod Magnetista aj vy a buďte pre toho svojho (aj naďalej) príťažlivou!

foto: Oriflame / redakcia WM

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu