Trendové sukne a topy v tohtoročnom jarnom dievčenskom šatníku

0
761

Súčasná jarná móda je úžasne pestrá. Dovoľuje miešať rôzne štýly, takže si môžeme z bohatej ponuky vybrať práve to, čo nás najviac vystihuje a čo je nášmu srdcu najmilšie. Platí to aj pri rozhodovaní o kúpe novej sukne či výbere jarného a letného topu, ktorý bude v tejto sezóne hrať veľmi dôležitú úlohu. 

Sukňa – symbol ženskosti

Sukne sú trendy klasické i retro. Najbežnejší kus dievčenského a dámskeho oblečenia, ktorému v súčasnosti dávame prednosť pred nohavicami, má v tejto sezóne dovolené všetko: sukne dlhé, midy i krátke a tiež úzke, široké i klasicky skladané, objavujú sa i zavinovacie, všelijako prekladané, s rozparkami i s asymetrickým dolným okrajom. Pestrosť sa týka aj výberu materiálu, aj keď u aktívnych dievčat stále dostáva prednosť rifľovina, ktorá sa hodí najmä na voľnočasové aktivity. Potrebujete kúpiť sukne? V kamenných i internetových obchodoch je ich bohatá ponuka. Určite si z nej vyberieš  pre seba ten najvhodnejší kúsok.  

Top budeš milovať

K rôznym formám sukní sú dnes ideálne topy, najlepšie jednofarebné. Spolu s teniskami a sukňou tvoria aj túto jar a leto charakteristický dievčenský mladistvý štýl trendy oblečenia.

Topy sú obvykle cenovo dostupné a módne hity sa na nich prejavujú takmer okamžite. Stačí si na aktuálnu sezónu vybrať pár takých, ktoré dokážeme dobre kombinovať so sukňami vo svojom šatníku – a stále sme šik.

Ako vybrať správny top na túto sezónu? Prevládajú obtiahnuté úpletové a strihovo jednoduché krátke topy s veľkým výstrihom a dlhým, krátkym alebo žiadnym rukávom. V horúcom lete sa iste dostanú do popredia dievčenské topy s ramienkami, pripomínajúce podprsenku.  Aj keď sa doposiaľ tento typ oblečenia viac uplatňoval v športovom štýle, na to, aby sa stal súčasťou voľnočasového oblečenia stačí jemný úpletový materiál a doplnenie úzkou čipkou, malými gombíkmi či inými drobnými ozdobami. Výber je na každej z nás.

Topy sú praktické. Dajú sa výborne kombinovať aj s inými súčiastkami vrchného oblečenia, napríklad s voľnými blúzkami, mikinami či topmi s dlhými rukávmi a tak sme vhodne vystrojené po celý deň.

Pri výbere rozhoduje kvalita

Aj keď chceme byť stále in, nezaškodí brať pri výbere topu do úvahy aj praktické hľadisko. Top síce patrí k oblečeniu, ktoré rady a rýchlo obmieňame, napriek tomu, by sme nemali zabúdať na funkčnosť a kvalitu materiálu, z ktorého je zhotovené. Dnes moderné dievčatá berú do úvahy aj to, v akom prostredí bol top vyrobený (či nešlo napríklad o detskú prácu a pod.) a za akých ekologických či neekologických výrobných postupov bol farbený. Veľká časť trendy topov vychádza zo športového štýlu. Pri nich je dôležité aby dobre sali pot, boli nekrčivé, rýchlo schli – teda boli bezúdržbové. Oplatí sa vybrať si z pestrej ponuky práve také topy, ktorým nebudú chýbať tieto vlastnosti. Dnes už totiž nestačí rozdeľovať materiál oblečenia na prírodný a umelý, lebo mnohé moderné funkčné „umelé“ materiály lepšie spĺňajú naše potreby než klasická bavlna či ľan. Pri výbere je dobré poradiť sa s odborníkom, alebo sa spoľahnite na kvalitnú značku.

foto: pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu