Podľa čoho si vyberať slnečné okuliare

Vybrať si správne slnečné okuliare nie je otázka niekoľkých hodín a návštev množstva obchodov. Pokiaľ viete čo hľadáte, tak si vyberiete rýchlo priamo online v eshope Eyerim.sk.

Tvar slnečných, alebo dámskych dioptrických okuliarov sa najčastejšie vyberá podľa typu tváre. Výberom podľa typu tváre určite nešliapnete vedľa. Pri výbere slnečných okuliarov zohľadnite aj ďalšie parametre. Nižšie sme si pre vás pripravili niekoľko praktických tipov, ktoré Vám pomôžu pri výbere.

Čas kedy nakupovať

Pri nákupe slnečných okuliarov mimo hlavnej letnej dovolenkovej sezóny môžete využiť sezónné zľavy obchodníkov a výrazne ušetriť. Nákup okuliarov nemusíte odkladať na leto. Internetový obchod Eyerim.sk ponúka celoročne široký výber slnečných okuliarov za výhodné ceny. Sledujte pravidelne eshop aj na sociálnych sieťach a využite výhodné akciové ponuky.

Veľkosť šošoviek

Veľké, alebo malé – to je otázka. Hlavnou úlohou slnečných okuliarov je chrániť zrak pred slnečným žiarením. Malé sklíčka vás veľmi neuchránia. Veľkosť šošoviek by mala byť minimálne tak veľká aká je veľkosť vášho oka. Najlepšie je, ak sú trochu väčšie, aby zabránili prieniku svetla z boku. Napríklad Raybanky majú hrubší rám a bočnice a poskytnú tiež ochranu pred nebezpečným žiarením.

Materiál

Sklo, alebo plast. Ak ste majiteľkou dioptrických okuliarov môžete skombinovať prednosti slnečných a nutnosť dioptrických okuliarov do jedného. Takže pre vás je rozhodovanie jednoduchšie. Hlavný rozdiel spočíva vo vlastnostiach materiálu.

–      Sklo – je odolnejšie voči poškrabaniu, ale môžu sa ľahko rozbiť a okuliare sú mierne ťažšie.

–      Plast – sú ľahké, odolné voči rozbitiu, ale môžete ich ľahko poškriabať.

Ochrana

UV žiarenie škodí nielen našej pokožke, ale aj očiam. Tak ako sa natierate ochranným krémom, mali by ste chrániť aj svoj zrak. 400 nanometrov je údaj, ktorý hľadajte na okuliaroch. UV filter s takouto vlnovou dĺžkou neprepustí žiadne škodlivé žiarenie. Nespoliehajte sa na údaj 100%UV. Pri výbere okuliarov si preto dobre preštudujte detail produktu (popisok) alebo sa neváhajte s otázkou o UV filtry obrátiť na podporu eshopu, ktorá Vám ochotne pomôže.

Tmavé či svetlé?

Logická predstava je, že čím tmavšie sú sklá okuliarov tým je ochrana lepšia. Nie, nie je tomu tak. Aj číre, priehľadné sklá vás môžu ochrániť pred UV žiarením. V tomto smere sa neorientujte na tmavosť skla – berte ohľad na UV filtre.

Farba skla

Slnečné okuliare sa vyrábajú v rôznych farebných prevedeniach. Nehovoríme o rámoch, ale o farbe skla. Každá farba je vhodná na inú príležitosť.

–      Zelená – okuliare tejto farby sú univerzálne. Môžete ich pokojne nosiť cez slnečný deň, ale aj počas zamračeného dňa.

–      Modrá – ak šoférujete tieto okuliare nepoužívajte. Modrá farba skiel znižuje intenzitu vnímania zelenej a červenej farby. Tiež nie je vhodné pre krátkozrakých ľudí.

–      Sivá, hnedá –ideálna farba sklíčok za volant. Farby skresľujú minimálne a oceníte ich počas jasných slnečných dní.

–      Žltá – ak chcete slnečné okuliare na šport vyberte si tie so žltými sklami. Počas hmly alebo dažďa zlepšujú rozlišovaciu schopnosť a zvyšujú kontrast.

foto: Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu