Poznáte päť štádií vzťahu? V ktorom ste vy?

Každý vzťah sa vyvíja inak, je iný, jedinečný, nezameniteľný. Ale v každom je päť rovnakých štádií, ktorými prechádza. Len nie všetci sa ku všetkým štádiách dostanú.

Mnohí ich poznáte, len možno neboli tak pomenované a vy ste si to neuvedomovali.

Bláznivá zaľúbenosť- čo iné by sme na začiatku čakali. Chcete byť s tým druhým stále, najlepšie aj v noci a máte pocit, že deň je veľmi krátky. Dýchate len preňho, zrazu si myslíte, že je v ňom všetko, čo ste vždy chceli. Krásny, inteligentný, milý, pozorný. A ešte aj všetko, čo povie má hlavu a pätu. Vždy!

Keď spadnú ružové okuliare- vzťah sa dostáva do štádia, kedy už vidíte aj partnerove chyby, a to aký naozaj je. Tu sa však dozviete, či ste naozaj obaja spokojní, či vám tie chyby neprekážajú a či to vydrží.

Boj o moc- už prídu aj hádky, nezhody a zisťujete, či je on ten veľmi dominantný alebo sa skôr podriadi. Budete vedieť, či si dokáže priznať chybu alebo je ješitný. Možno zistíte aj to, že dokážete robiť dokonalé kompromisy.

Bilancovanie- veľké rozhodnutia, spomínanie na spoznávanie a ja sa zvykne meniť na my. Štádium, kedy už úplne vážne riešite, čo s vami ďalej, či vás vzťah napĺňa.

Dôvera a bezpečie- toto je už posledné štádium, kedy ste našli, čo ste hľadali a ste prosto tím. Máte spoločné plány, veríte si a milujete sa. To je však všetko v tom absolútne ideálnom prípade.

Tak, v ktorom štádiu sa nachádza ten váš vzťah?

by Diamond, zena.pravda.sk

Foto: Flickr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu