POZOR ZMENA – od 8. 3. 2021 musia cestujúci v autobuse povinne nosiť respirátor FFP2

0
1143

Na základe novoprijatých opatrení k zamedzeniu šírenia ochorenia COVID-19 je s platnosťou od 8. marca 2021 zavedená povinnosť nosiť v autobusoch – prostriedkoch hromadnej dopravy – respirátor FFP2, prípadne FFP3. Cestujúci autobusmi – verejnou autobusovou dopravou – majú od platnosti opatrenia povolený vstup do autobusu len s použitím respirátora. Po dohode s objednávateľmi budú v súvislosti s úpravou dištančnej výučby a ostatných obmedzení prispôsobené aj dopravné režimy autobusových liniek spoločnosti ARRIVA. O všetkých prijatých zmenách a opatreniach sa cestujúci dozvedia na webovej stránke v sekcii LIVE.

Spoločnosti ARRIVA na Slovensku od začiatku pandémie aj naďalej pokračujú v prijatých preventívnych opatreniach na zvýšenie bezpečnosti a ochrany zdravia cestujúcich aj vodičov.

„Naším poslaním je poskytovanie spoľahlivej a bezpečnej verejnej dopravy. Na zvýšenie bezpečnosti cestujúcich i vodičov sme takmer pred rokom zaviedli dôkladnú dezinfekciu vozidiel, predajných obchodných miest a ďalších priestorov. Žiadame cestujúcich o dodržiavanie prijatých bezpečnostných opatrení a upozorňujeme na povinnosť nosenia respirátora FFP2 (prípadne FFP3) v autobusoch, ako aj na dodržiavanie rozostupov. Je to v záujme ochrany cestujúcich, ale aj vodičov, ktorí sa denne stretávajú s desiatkami ľudí. Verejná doprava však musí slúžiť cestujúcim aj v takýchto situáciách. Napokon – do práce sa musia dostať napríklad zdravotné sestry, predavači, poštári a ďalší zamestnanci kritickej infraštruktúry, uviedla Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností ARRIVA na Slovensku.

Podľa Vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR č. 99/2021 V. v. sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest pri ceste autobusom – verejnou dopravou, ako aj v priestoroch obchodných prevádzok:

– povinnosť nosiť respirátor FFP2 bez výdychového ventilu, v súlade s STN EN 149+A1

– táto povinnosť sa nevzťahuje na deti do ukončenia prvého stupňa základnej školy a osoby s postihnutím, prípadne iné skupiny podľa schválenej klasifikácie uvedenej vo vyhláške.

Vzhľadom na prijaté zmeny a opatrenia poskytuje ARRIVA vždy aktuálne informácie na webovej stránke v sekcii LIVE, prostredníctvom e-mailu informacie@arriva.sk alebo na linke zákazníckej podpory +421 915 733 733, od 8.00 do 20.00 každý deň vrátane víkendov. Cestujúci majú možnosť získať aktuálne informácie aj online, a to po prihlásení sa na odber noviniek cez formulár na internetovej stránke www.arriva.sk/newsletter. Priamo na svoju e-mailovú adresu tak môžu dostávať aktuálne informácie o cestovných poriadkoch, zmenách a obmedzeniach, novinkách a nových pracovných ponukách spoločností ARRIVA na Slovensku.

ARRIVA na Slovensku a vo svete

Spoločnosť ARRIVA pôsobí na Slovensku od roku 2008 a je najsilnejším súkromným hráčom v autobusovej doprave v Slovenskej republike. Aktuálne pôsobí v Nitrianskom, Košickom, Žilinskom a Trnavskom kraji, kde zabezpečuje mestskú, prímestskú, zmluvnú a komerčnú autobusovú dopravu. Od roku 2017 prevádzkuje spoločnosť službu zdieľaných bicyklov, tzv. bikesharing. ARRIVA má na Slovensku takmer 2 400 zamestnancov a prevádzkuje 1 350 autobusov. Tvorí ju päť dopravných spoločností, servisná spoločnosť a centrála. ARRIVA je jedným z popredných poskytovateľov osobnej dopravy v Európe, zamestnáva vyše 53 000 ľudí a ročne prepravuje 2 miliardy cestujúcich v 14 európskych krajinách. Je súčasťou Deutsche Bahn (DB), jednej z vedúcich spoločností v oblasti osobnej a logistickej dopravy na svete a je zodpovedná za regionálne služby v oblasti osobnej dopravy DB mimo Nemecka. Prevádzkuje autobusovú, železničnú a lodnú dopravu.

foto: ARRIVA / pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu