Či už organizujete svadbu, večierok pre priateľov, firemnú akciu, zmyslom podujatia je, aby pokiaľ je to možné, nik nesedel znudený v kúte. Zábava hostí na akejkoľvek akcii závisí primárne od hudby, ozvučenia, ale aj koncertných majstrov, ktorí vedia zábavu rozprúdiť. Viete, ako by mala vyzerať správna cover band pre váš večierok?

Aj hudobný trh je dnes presýtený mnohými projektami. V zábavnom priemysle už nájdete stovky žánrov, cover bands zamerané na rôzne štýly. Samozrejme, v prvom rade si potrebujete vybrať, akým smerom sa má večierok uberať a aký typ hudby svojim hosťom chcete ponúknuť. Pri udalostiach, ako sú firemné párty, svadby či súkromné oslavy, kde sa zíde veľa povahovo rôznych hostí, nič nepokazíte multižánrovou kapelou. Ale pozor, mala by mať dostatok skúseností a s tým súvisí aj jej serióznosť.

Ak chcete zábavu, dvojčlenný tím nestačí

Zabudnite na rýchlokvasené kapely, ktorých je plno na každom rohu. Spoľahlivá kapela na oslavu by mala mať za sebou mená, odohrané koncerty a zažitú psychológiu davu. Na výber kapely by ste skrátka mali mať vysoké nároky, práve preto, že máte na svojej oslave takých rôznorodých hostí.

Konkrétnejšie, na veľkú udalosť, kde chcete hostí zabaviť, si určite nevolajte dvojicu talentovaných umelcov zahľadených do svojho vnútorného sveta. Kapela musí s publikom komunikovať, žiť a motivovať k zábave aj najnáročnejších hostí. Dôležitú úlohu hrá aj výbava kapely, nástroje a technika ozvučenia, pretože zlý zvuk dokáže pokaziť veľa a profesionáli preto musia vedieť pracovať aj s týmto aspektom.

Práve takými skúsenosťami sa môže pochváliť multižánrová kapela What else?! Založil ju skúsený kapelník Ľubo Šimkovič, ktorý má za sebou aj spolupráce s takými menami, ako je Peter Bažík, Metalinda, Henry Tóth, Intrepid Metallica revival, Mirka Miškechová, On the Road a pôsobil tiež v kapele The Rockin´Balls. Speváčkou kapely je konzervatoristka Karolína Mikulčíková, ktorá spievala v kapele Zdenky Prednej. Dvojicu dopĺňajú ďalší skúsení muzikanti v zložení podľa zadania klienta, nechýba gitara, klávesy a samozrejme, perkusie.

Bohaté skúsenosti a široký repertoár piesní tejto kapely zaručuje zábavu na každom evente. V portfóliu majú české i slovenské známe hity zo súčasnosti a minulosti, ako aj svetové rock&rollové či popové hity (tvorba umelcov ako napríklad Elvis Presley, The Beatles, Chuck Berry, kapely ABBA), filmová hudba z Pomády, Hriešneho tanca a rôzne zábavné mixy. „Vždy sa dá prispôsobiť repertoár, outfit i celkové vystúpenie klientovi, či už je to svadba, večierok alebo oslava. Hrávame rôzne typy podujatí a vždy nám ide o to isté, zabaviť ľudí a mať dobrý pocit z hrania,“ hovorí o prioritách kapely Ľubo Šimovič. 

Kapela na svadbu počíta s rôznym hudobným vkusom ľudí

Kreativita umelcov je teda veľmi dôležitý faktor a keď si k tomu pripočítate skúsenosti a sociálne zručnosti jednotlivých členov, môžete mať na svojom podujatí skvelú párty, na akú sa nezabúda. Obzvlášť dôležitý je pre snúbencov ich svadobný deň. Kapela na svadbu sa jednoznačne bez spontánnych a zábavných osobností nezaobíde. „Ľudia sa bavia na klasických skladbách, ktoré poznajú a vedia si s nami zaspievať. Neraz sa stalo, že ženích hral s kapelou niektorú skladbu na bicích alebo gitare alebo spieval. To vždy povzbudí atmosféru a hostí ešte viac sa zabaviť a odviazať,“ spomína Ľubo Šimkovič svoje postrehy zo svadieb, ktorých má kapela What else?! za sebou už viac než 100.

Pri výbere správnej cover band vám pomôžu aj referencie zákazníkov. Profíkov napríklad spoznáte aj podľa toho, že sú spoľahliví a dohodnuté podmienky a termíny sú pre nich absolútnou samozrejmosťou.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu