Pre vypadávanie vlasov nemusíte strácať hlavu – dajte telu živiny

0
427
dajte svojmu telu živiny

Problém, ktorý ako jeden z mála trápi úplne rovnako ženy aj mužov. Samozrejme, veď kto by už len túžil po plešinkách a kútoch? Hoci príčiny vypadávania vlasov môžu byť u mužov iné než u žien, jedno majú spoločné. Pri liečbe padania vlasov je potrebné dodať telu aj významné bielkoviny, vitamíny a minerály.

Ak pozorujete nečakané a veľmi výrazné padanie vlasov, je načase zamyslieť sa, čo ho mohlo spôsobiť. Príčin môže byť veľa: v prvom rade by ste mali vylúčiť zdravotné dôvody – autoimunitné ochorenia, cukrovka, ochorenia štítnej žľazy, pečene či obličiek. Vypadávanie vlasov u žien môže byť spojené s hormonálnymi výkyvmi, napríklad počas tehotenstva a po pôrode, alebo v období menopauzy. Páni zasa môžu strácať vlasy kvôli dedičnosti. Ale niekedy nám vlasy padajú v určitých obdobiach: na jeseň, na jar, prípadne vtedy, keď máme nedostatok vitamínov, alebo enormný dlhotrvajúci stres. Telo môže mať aj nedostatok kolagénu.

Kým pri zdravotných dôvodoch by sme sa mali obrátiť na lekára, v prípadoch, keď telo prechádza len určitou zaťažkávacou skúškou, môže pomôcť aj zlepšenie životosprávy a posilnenie tela vitamínmi a minerálmi. Aj kolagén môže pomôcť zastaviť vypadávanie vlasov, podporiť ich rast a kvalitu. Táto stavebná bielkovina je totiž dôležitou súčasťou ľudskej kože: tvorí až 70 – 80 % hmoty kože a telo si ju tvorí samo, v mladosti si tvorí dostatok, no neskôr už menej. So stúpajúcim vekom môže nastať situácia, že má telo nedostatok kolagénu. Tento problém pomáhajú riešiť výživové doplnky – hydrolyzovaný kolagén, ktorý však musí byť v potrebnej kvalite.

Jeho účinky potvrdzuje aj dermatologička Jana Molčanová z kliniky Medoderm: „Vlasy a nechty vznikajú z rovnakého embryonálneho základu, a preto je ich kvalita často ovplyvnená rovnakými faktormi ako sú napríklad hladina hormónov, dostatok vitamínov a železa. Zo svojej praxe môžem potvrdiť, že pravidelný prísun kolagénu zlepšuje pevnosť nechtovej platničky, zmierňuje štiepenie nechtov a lámavosť vlasov.“

Ako však nájsť kvalitný výživový doplnok? Podľa slov odborníkov by mal byť bioaktívny a v prémiovej kvalite. Keďže kolagén na výrobu doplnku získavajú výrobcovia zo živočíšnych zdrojov štiepením, aby vznikli peptidy, malo by ísť o čo najčistejší typ a čo najšetrnejšie štiepenie. Kolagén z morských rýb má výhodu, že jeho molekuly sú zväčša bez prímesí iných látok a navyše ho nie je nutné štiepiť tepelne. Morský kolagén je napríklad Inca Collagen, česká značka s takmer osemročnou históriou. Pri ňom zvolil výrobca šetrné enzymatické štiepenie za studena, okrem toho je 100 % čistý vo forme prášku. Neobsahuje arómy, príchute ani ďalšie vitamíny, čo mu zaisťuje maximálnu biologickú dostupnosť. Znamená to, že ľudské telo dokáže takéto kolagénové peptidy vstrebať bezo zvyškov.

Inka Collagen

Pri takto účinnom produkte môže telo peptidy využiť na tvorbu nových molekúl kolagénu a tými potom zásobuje kožu. Výsledok pre vlasy môže byť:

  • zmiernenie či pomoc pri zastavení nadmerného padania vlasov,
  • zlepšenie kvality vlasov,
  • regenerácia nefunkčných vlasových folikul a tým podpora rastu nových vlasov,
  • väčšia elasticita a lesk vlasov.

Takéto účinky má aj Inca Collagen, ktorý obsahuje až tri typy kolagénov – kolagén typu I., II. a III. Pokrýva tak potreby pokožky, vlasov, nechtov, aj kĺbov a ďalších mäkkých a pevných tkanív pohybového aparátu. Potvrdzujú to aj nadšené reakcie zákazníkov, ktorých si Inca Collagen získal už vyše 200 000:

„Mne pomohol proti vypadávajúcim vlasom, slabým nechtom a mám po ňom zdravšiu a krajšiu pokožku.“ Zákazníčka Lenka

„Pravidelne ho užívam aj kvôli regenerácii vlasov, ktoré mi po poslednom pôrode pred 2 rokmi dosť výrazne vypadali.“ Zákazníčka Jaroslava

Kolagén však neúčinkuje na počkanie, rovnako ako väčšina ďalších vitamínov. Na úvod je vhodná aspoň 3-mesačná kolagénová kúra, počas ktorej človek užíva kolagén denne, neskôr môže frekvenciu užívania dennej dávky znížiť na dva až trikrát týždenne. Prvé výsledky sa obvykle dostavia po 8 – 12 týždňoch užívania.

A nezabudnite, ak chcete podporiť svoje telo pre krajšie vlasy, doprajte mu dostatok zdravej stravy, spánku, vhodnú starostlivosť a komplex dôležitých vitamínov a minerálov. Medzi ne patrí železo, zinok, selén, vitamíny skupiny B, primárne biotín a kobalamín (B12), vitamín A a D. Tiež myslite na dostatočný príjem „dobrých tukov“ – omega-3 a omega-6.

Foto: Inca Collagen

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu