Príbeh písaný vôňami vás vezme do sveta parfumov

0
547
príbeh písaný vôňami

Zoznámte sa s talentovanou parfumérkou Anouk a namiešajte si spolu s ňou tú najomamnejšiu vôňu z vlastných snov, túžob a zmyselnej lásky.
Vitajte v mestečku Grasse, ktoré je svetovou metropolou parfumérstva. V minulosti tam investovali veľké obchodné skupiny zo zahraničia do miestnych rodinných podnikov a ich tovární (Chiris, Givaudan-Poure a Lautier napríklad). A napríklad svetoznámy Chanel vlastní svoje plantáže ruží a jasmínu priamo v Grasse.
No a v tomto mestečku sa odohráva Príbeh písaný vôňami.

Anouk už od detstva sníva o vymýšľaní vlastných parfumov. V roku 1950 však obchod s vôňami ovláda niekoľko mocných rodín a pre nováčikov v ňom nezostáva miesto. K remeslu ju tak privedie až náhoda, keď sa jej v Grasse, starom francúzskom mestečku parfumov, ujme rodina Girardovcov.

Vôňa divokých bylín a stále živá spomienka Anouk inšpirujú k tvorbe nových kompozícií. Bez toho, aby si uvedomovala, tak nasleduje cestu Florence Girardovej, ktorá začínala ako chudobná zberačka levandule a neskôr založila rodinnú dynastiu parfumérov. Anouk zažíva lásku aj stratu, úspech aj neúspech – ale vždy sa vytrvalo drží svojich snov.

Príbeh písaný vôňami je naozaj prevoňaný. Autorka si zistila všetko podstatné, naštudovala si reálie a dokázala vône dostať do knihy. Do pútavého príbehu, ktorý vás chytí a vtiahne.
Obľúbite si Anouk, ktorá nikdy nesnívala o moci, filozofii či o tom, ako okúzľovať ľudí. V jej snoch spolu tancovali škoricová kôra, májové ruže, zaprášená koža, suché drevo a sladké pomarančové kvety.
Parfum bol  pre ňu ako posilňujúci elixír. „Keď sa podaril, mohol spríjemniť niekomu život, pomôcť znovu získať sebavedomie. A Anouk chcela vytvárať práve takéto zázraky.“

Martina Sahler sa narodila v roku 1963. Žije s rodinou neďaleko Kolína nad Rýnom a dlhé roky píše historické romány oceňované verejnosťou aj kritikmi. V kancelárii s výhľadom na Bavorský les sa jej okolo nôh motajú mačky Lionel a Luke. Román Príbeh písaný vôňami stavia pomyselný pamätník mestu Grasse a svetu parfumov. Jej výskumná cesta ju zaviedla do Berlína, Paríža, Provensalska a na pobrežie Stredozemného mora. Pripravuje ďalšie súčasné aj historické romány o luxusnom priemysle parfumov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu