Ako prežiť letnú dovolenku a nepribrať? Žiadny stres, my vám poradíme.

0
1054

Chystáte sa tento rok na dovolenku? Slovensko je aktuálne pre domácich vyhľadávanou destináciou a niektorí už túto sezónu odštartovali prvými výletmi. My vám prezradíme ako si to užiť a nepribrať.

Dostať sa do formy je heslom každého, kto sa snaží pred letom schudnúť alebo vyformovať. No predstava blížiacej sa dovolenky v podobe all inclusive raňajok, tradičných slovenských kolíb a hladu po náročnejšej turistike, vám spôsobuje stres? V tomto prípade môžu prísť myšlienky úzkosti ako si dovolenku užiť bez výčitiek, nezradiť diétny režim alebo zároveň nenabrať zhodené kilá, čo má negatívny vplyv na celý proces chudnutia.

Obrázok, na ktorom je vonkajšie, osoba, lavica, žena

Automaticky generovaný popis

Jedzte bez stresu

,,Jedlo musí byť náš priateľ a nemal by vyvolávať stres. Na druhej strane, ak túžime dosiahnuť trvalú zmenu, nestačí „len“ pravidelne a vyvážene jesť isté obdobie, ale osvojiť si stravovacie návyky natrvalo. Mali by sme ich brať ako nový životný štýl a riadiť sa ním čo najdlhšie,“ radí špecialistka na ketodiétu, Martina Dvořáková. „Ak budete ubytovaní v hoteli dávajte si pozor a nepreháňajte to s veľkými porciami jedla. Rozhodujte sa rozumne, využite možnosť širšieho výberu jedál v pravidelných časových intervaloch. Snažte sa čo najviac znížiť sacharidové jedlá, ktoré sa podieľajú na vašom priberaní. Nezabúdajte na ovocie, ktoré je ideálne konzumovať skôr v dopoludňajších hodinách, avšak zeleninu si môžete dopriať kedykoľvek,“ dodáva špecialistka.

Obrázok, na ktorom je sedenie, stôl, škatuľa, chladnička

Automaticky generovaný popis

Proteíny sú liekom na energiu Ak sa chystáte zdolávať slovenské vrchy, spoznávať s deťmi kultúru, či užívať si pokoj pri jazere, potrebujete dostatok energie. Práve v takýchto situáciách sú na raňajky dobrou voľbou proteínové kaše, smoothie, či omelety, s ktorými nadobudnete silu a energiu na ľahšie, ale aj náročnejšie výlety.

foto: KetoDiet

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu