Pripravte si pre svoju lásku romantického Valentína v Bratislave

0
188
Pripravte romantického Valentína v Bratislave

Láka vás plavba loďou po rieke vo dvojici či výhľad na vysvietené nočné mesto? Presvedčte sa, že Bratislava ponúka celý rad miest, kde môžete prežiť tie najromantickejšie chvíle. Poprechádzajte sa historickými uličkami Starého Mesta alebo sa pobozkajte v gotickej veži v Sade Janka Kráľa, zatancujte si, vychutnajte si koncert, divadlo. Pre rozprávkovo dokonalú žiadosť o ruku pri sviečkach sú iste ideálnym miestom napríklad reštaurácia UFO na vrchole Mosta SNP či v televíznej veži Kamzík. Stačí si vybrať z bohatej valentínskej ponuky a prekvapenie včas pripraviť…

Valentínska plavba po Dunaji  je iste skvelým tipom pre všetky romantické duše. Užite si so svojou láskou večernú plavbu a objavte spoločne čaro sviatku zamilovaných na modernej výletnej lodi. Zažijete pohľady na Staré mesto z najkrajšej perspektívy, pochutíte si na gurmánskych špecialitách a romantický valentínsky večer umocnia tóny živej hudby. Prekvapte svoju polovičku romantickou plavbou po vodách Dunaja v deň svätého Valentína 14. februára.

Vyhliadková veža UFO je ideálnym miestom na strávenie valentínskeho večera. Lepšie miesto a atmosféru na romantické rande v Bratislave asi nenájdete. Jedinečný výhľad v spojení s prvotriednou gastronómiou zanechá vo vás a vašej milej nezabudnuteľné spomienky. Rezervujte si stôl už dnes a uvidíte, že na tento deň svätého Valentína nikdy nezabudnete.

Pripravte romantického Valentína v Bratislave

Degustácia v Národnom salóne vín SR môže byť skvelým ozvláštnením pre partnerov zbožňujúcich kvalitné víno. Vo valentínsky deň sa ocitnete v historickej pivnici z 18. storočia v historickej časti Apponnyiho paláca – v Múzeu vinohradníctva a vinárstva v Bratislave. Priestory s klenbami  majú svoje výnimočné čaro, rovnako ako riadená degustácia s profesionálnym someliérom. Ochutnáte štyri vzorky vína: biele, ružové a červené a grátis na záver sladučké tokajské víno. Vína pochádzajú z aktuálnej kolekcie 18. ročníka Národný salón vín SR. Ochutnávky prebiehajú 14. februára od 10. do 17. hodiny.

Pripravte romantického Valentína v Bratislave

V uličkách Starého mesta tiež zažijete so svojou láskou veľa romantických chvíľ. Určite zájdite na Kapitulskú ulicu. Patrí k najstarším v meste a vďaka špeciálnej atmosfére ju miestni považujú za najromantickejšie miesto Bratislavy. Z Kapitulskej sa vyberte okolo Dómu sv. Martina a popod Most SNP kľukatými uličkami až na Bratislavský hrad.

Bratislavský hrad, dominanta hlavného mesta, ponúka veľkolepý výhľad na mesto a na Dunaj, ako aj možnosť zažiť romantický západ slnka s vašou drahou polovičkou. V obnovenej barokovej záhrade sa môžete vrátiť v čase a predstavovať si romantické okamihy, ktoré tu hradné panstvo mohlo prežívať v minulosti. Neskôr sa zastavte na kávu či pohárik vína v útulnej atmosfére Starého mesta.

Pripravte romantického Valentína v Bratislave

Slovenská filharmónia či Slovenské národné divadlo vám naservírujú ďalšiu porciu romantiky. A po koncerte či divadelnom predstavení sa vôbec nemusíte náhliť domov. Útulné butikové hotely Roset a Marrol’s alebo hotel Arcadia v historickej renesančnej budove sa s radosťou postarajú o váš skvelý romantický večer.

Romantika v televíznej veži na Kamzíku je podporená výhľadom z výšky 101 metrov. Pri pochutnávaní si na obede či romantickej večeri zažijete aj  jedinečný panoramatický pohľad na Bratislavu i na malokarpatské lesy bez toho, aby ste sa pohli z miesta. Úžasný zážitok!

Pripravte romantického Valentína v Bratislave

Sad Janka Kráľa na petržalskom brehu Dunaja poskytuje veľa zákutí pre romantické dvojice, ktoré sa dobre cítia v prírode. Romantická kamenná veža na okraji parku môže byť miestom, na ktoré sa aj v ďalších rokoch budete radi vracať a spomínať na svoje romantické začiatky. Nasledovať môže prechádzka po nábreží Dunaja alebo posedenie v niektorej kaviarni blízkeho Auparku.

Swingový Valentín v štýle 20-tých rokov prináša romantickú atmosféru tanečných zábav z obdobia prvej republiky a bude plný energickej hot jazzovej a swingovej hudby, tanca, dobrôt a v neposlednom rade pozitívneho espritu! Po celý večer bude sálou znieť autentická rano-jazzová hudba v podaní orchestra Fats Jazz Band pod vedením Ladislava Fančoviča. Tancovať sa bude na najhorúcejšie swingovky ale aj tangá a foxtroty. Z tradičného vintage fotokútika si môžete odniesť milú spoločnú valentínsku pamiatku.

Spomínané bratislavské miesta určite stoja za prípravu prekvapenia pre vašu lásku. Všetky potrebné informácie k tomu už teraz nájdete na www.visitbratislava.com.

Pripravte romantického Valentína v Bratislave

Pripravené podľa Bratislava Tourist Board
Foto: BTB

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu